1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Pierwszy asfalt na obwodnicy Oświęcimia

Pierwszy asfalt na obwodnicy Oświęcimia

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-30
Pierwszy asfalt na obwodnicy Oświęcimia
Obwodnica Oświęcimia to nowa DK44 o długości ponad 9 km. Po roku budowy na trasie pojawił się pierwszy asfalt. Zdjęcia: GDDKIA
Ważna chwila w budowie obwodnicy Oświęcimia w ciągu drogi krajowej nr 44 (DK44). Jeszcze przed zimą wykonawca położył pierwszy asfalt na trasie głównej. Na razie to zaledwie 600 metrowy odcinek.

Obwodnica Oświęcimia biegnąca do drogi ekspresowej S1 nabrała kształtów. Obiekty inżynierskie jak mosty nad Wisłą, Sołą i Młynówką oraz wiadukt nad ul. Legionów wznoszą się coraz wyżej z ziemi. W budowie jest też 40 metrowy tunel pod linią kolejową. Na trasie głównej jeszcze przed zimą pojawił się pierwszy asfalt. To warstwa podbudowy, położona na odcinku 600 m w pobliżu ogródków działkowych "Stare Stawy".

Ukladanie asfaltowej warstwy na obwodnicy Oświęcimia

Układanie asfaltowej warstwy na obwodnicy Oświęcimia. Zdjęcia: GDDKIA

Nowa, 9 kilometrowa DK44 przebiega po południowo-zachodniej stronie Oświęcimia. Wykonawcą prac o wartości 470 mln zł jest firma Budimex. W ramach zadania powstaje dwujezdniowa obwodnica z dwoma pasami ruchu. Projektowana trasa w całości biegnie po nowym śladzie.

Rok budowy obwodnicy Oświęcimia - powstają trzy mosty, ronda i przejazd pod torami

Most nad Sołą w ciągu DK44, obwodnicy Oświęcimia

Prace na obwodnicy Oświęcimia trwają już ponad rok. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa obwodnicy Oświęcimia ruszyła na początku listopada 2022 roku. Jej zakończenie planowane jest w 2025 roku. Obwodnica odciąży centrum Oświęcimia od ruchu tranzytowego, Dzięki realizacji inwestycji możliwe będzie zwiększenie prędkości podróżowania, a także podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 44 Jak dojadę - Oświęcim