Podgórna w Toruniu nabiera kształtów
Ulica Podgórna w Toruniu zostanie przebudowana. Zdjęcia: UM Toruń

Trwa przebudowa ulicy Podgórnej w Toruniu. Droga łączy ul. Szosa Chełmińska (DW553) z ul. Grudziądzką w ciągu drogi krajowej nr 91.

Na odcinku ulicy Podgórnej od Szosy Chełmińskiej do ul. Czarlińskiego gotowe są dwie jezdnie. Do zakończenia prac drogowych w tym miejscu pozostało ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni tzw. warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja-Podgórna powstało 16 dodatkowych miejsc do parkowania. Wykonawca udostępnił je już kierowcom.

- W tej chwili front robót skupiony jest na odcinku od ul. Kołłątaja w kierunku ulicy Grudziądzkiej. Usuwane są tu kolizje gazowe i wodociągowe. Prace ziemne potrwają do końca maja. Potem wykonawca przystąpi do robót drogowych na tym odcinku – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Podgórna jest przebudowywana na odcinku od Szosy Chełmińskiej do Kołłątaja. Powstaną tu dwie jezdnie, chodnik i droga rowerowa. Na skrzyżowaniu ulic Podgórna-Kołłątaja powstanie małe rondo, które zredukuje prędkość pojazdów, zapewniając w tym miejscy wysoką przepustowość. Skomunikuje ono również ulice Czarlińskiego z Podgórna i Kołłątaja.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: