Postępują prace na DK16 z Biskupca do Borek Wielkich

Trwają dalsze prace przy budowie drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich. - Aby jak najszybciej udostępnić kierowcom drogę, dokończenie budowy podzieliliśmy na trzy zadania, z których dwa obejmują wykonanie prac pozwalających na wcześniejsze udostępnienie drogi do ruchu - informuje GDDKiA.

Do 10 grudnia potrwają prace przy montażu barier na głównym ciągu drogi krajowej nr 16. Wcześniej (do 30 listopada) zakończą się roboty niezbędne dla zapewnienia przejezdności drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich oraz montaż barier na obiektach mostowych.

- Z końcem października podpisano umowę na drugie z trzech zadań  polegających na kontynuacji budowy po konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo, które zaprzestało wywiązywać się z zapisów kontraktowych. Do zadań wykonawcy, firmy Prowerk z Krakowa, będzie należało m.in. ustawienie barier ochronnych drogowych i mostowych, słupków prowadzących i krawędziowych oraz drogowych osłon przeciwolśnieniowych. Ustawienie barier ochronnych na wszystkich obiektach mostowych potrwa do 30 listopada 2013 r., natomiast ustawienie barier ochronnych drogowych, słupków prowadzących i krawędziowych (U1a i U1b) oraz drogowych osłon przeciwolśnieniowych na ciągu głównym drogi krajowej nr 16 wraz z łącznicami – do 10 grudnia 2013r. Wykonanie powyższych  zadań pozwoli na udostępnienie drogi do ruchu jeszcze w tym roku, natomiast przetarg na trzecie zadanie, obejmujące wykonanie pozostałych prac wymagających dobrych warunków atmosferycznych, w tym dokończenie warstwy ścieralnej, zostanie ogłoszony późną jesienią. Jego realizacja przewidziana jest na II kwartał przyszłego roku tak, by w połowie 2014 roku w pełni oddać drogę kierowcom - zaznacza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy, że budowę szesnastki realizował wykonawca, konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo. Mimo wezwań do realizacji, konsorcjum nie wywiązywało się z zapisów kontraktowych i w dniu 21.06.2013 umowa na budowę drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich została rozwiązana.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: