1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Powstaje 5 km północnej obwodnicy Inowrocławia

Powstaje 5 km północnej obwodnicy Inowrocławia

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2018-05-17
Powstaje 5 km północnej obwodnicy Inowrocławia
Budowa północnego łącznika to drugi etap budowy obwodnicy Inowrocławia. Zdjęcia: GDDKIA
Trwają zaawansowane prace na budowie łącznika obwodnicy Inowrocławia - tzw. obwodnicy północnej. Prawie 5 km trasa połączy się z wybudowanym 19 km odcinkiem obwodnicy, zepnie drogi krajowe nr 15 i 25 i ominie miasto od północy.

Inwestycja zakłada budowę trasy głownej północnej obwodnicy Inowrocławia o dł. 5 km, jednego węzła drogowego Sławęcinek, pięciu obiektów inżynierskich w tym dwóch nad liniami kolejowymi a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych.

Obecnie prowadzone jest odhumusowanie terenu a także roboty drogowe w zakresie wykonania nasypów, drogi technologicznej i podbudowy zasadniczej. Ponadto wykonywane są prace z branży energetycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Budowa łącznika obwodnicy Inowrocławia
Budowa łącznika obwodnicy Inowrocławia. Zdjęcia: GDDKIA


Zakończono już przebudowę odcinka drogi powiatowej 2033C w kierunku Orłowa. Wkrótce zostanie tam przywrócony ruch.Od 18 maja 2018 r. zamknięta  zostanie natomiast i przebudowana droga powiatowa 2518C w kierunku Gnojna. Będzie ona zamknięta do marca 2019 roku.

Obecnie trwają też prace archeologiczne, przy obecnie istniejącym odcinku obwodnicy, w miejscowości Markowice. Wśród znalezisk jest m.in cmentarzysko szkieletowe związane z osadnictwem pradziejowym sprzed kilku tysięcy lat. Po zakończeniu badań będą mogły rozpocząć się właściwe prace na budowie, obejmujące roboty w zakresie skomunikowania miejscowości Markowice z obwodnicą Inowrocławia i z siedzibą gminy w Strzelnie. Zakończenie prac w Markowicach planowane jest w II połowie bieżącego roku.

Umowę na projekt i budowę II etapu obwodnicy Inowrocławia podpisano 10 sierpnia 2017 roku a koszt inwestycji to prawie 94 mln. zł. Prace zakończą się pod koniec 2019 roku.

Powstająca obwodnica Inowrocławia z lotu ptaka. Zdjęcia: GDDKIA

Powstająca obwodnica Inowrocławia z lotu ptaka

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Inowrocław