• Facebook - conadrogach
Powstanie rondo na DW968 w Mszanie Dolnej
Podpisanie umowy na budowę ronda w ciągu DW968 w Mszanie Dolnej. Zdjęcia: UMW Małopolskiego, ZDW Kraków

To dobra wiadomość dla mieszkańców oraz kierowców poruszających się drogą wojewódzką 968 łączącą Łącko i Mszanę Dolną z Zakopianką. Za półtora roku w miejscu istniejącego skrzyżowania z ul. Orkana w Mszanie Dolnej powstanie rondo, które nie tylko usprawni ruch w tej części miasta, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. To nie jedyna inwestycja jaka zaplanowano dla DW968.

Drogą wojewódzką nr 968 każdego dnia przemieszcza się kilka tysięcy samochodów. Nawierzchnia drogi, a przede wszystkim mała przepustowość skrzyżowania przy ul. Orkana wymaga niezwłocznej przebudowy. Dlatego remont w tym miejscu zacznie się, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Mieszkańcy, którzy dotychczas tkwili w korkach przed skrzyżowaniem, już teraz mogą szykować się na przejazd po nowym rondzie. Inwestycja ma być bowiem gotowa pod koniec maja 2019 roku. Przy okazji tej zmiany nie zapomniano też o bezpieczeństwie pieszych. Będą mieli do dyspozycji m.in. przebudowane chodniki i nowe oświetlenie uliczne, co poprawi ich widoczność i bezpieczeństwo. Zaplanowano też budowę zatok autobusowych wraz z wiatami chroniącymi przed wiatrem czy deszczem.

- Tą trasą podróżują nie tylko mieszkańcy, ale również turyści odwiedzający nasze piękne limanowskie rejony. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by po małopolskich drogach z każdym rokiem jeździło się wygodniej, bardziej komfortowo, a co najważniejsze - bezpieczniej - mówi Urszula Nowogórska - przewodnicząca sejmiku województwa małopolskiego.

Inwestycja opiewająca na kwotę ponad 3,7 mln zł zostanie pokryta w całości ze środków pochodzących z budżetu województwa.

To jednak nie koniec inwestycji na tym terenie. Mieszkańców z pewnością ucieszy przebudowa całego odcinka tej popularnej trasy.

- W niedalekiej perspektywie planujemy przebudowę trzech odcinków na DW968. W sumie to ok. 38 km, dzięki którym trasa łącząca Kamienicę z Lubniem będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kierowców - dodaje Jacek Krupa - marszałek województwa małopolskiego.

Remont obejmie następujące odcinki: Lubień – Mszana Dolna (ok. 8 km), Mszana Dolna – Szczawa (ok. 16 km) oraz Szczawa – Kamienica (ok. 14 km). Ten 38-kilometrowy odcinek drogi będzie powstawać etapami. Jednak przewiduje się, że kierowcy pojadą nim już pod koniec 2019 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Nik
2018-01-03 20:04
Najwyższy czas, jeżdżę ta drogą sporadycznie od 20 lat i co roku jestem świadkiem postępującej degradacji tej drogi, zwłaszcza od Lubnia w stronę Kamienicy.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: