Remont A4 pod Wrocławiem dobiega końca. Przed nami ostatni etap utrudnień
Na remontowanym odcinku autostrady A4 pod Wrocławiem (PPO Karwiany) utrudnienia potrwają jeszcze do 25 czerwca. Ruszył ostatni etap remontu. Zamknięte jest 5 środkowych bramek, ruch jedną jezdnią. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczął się trzeci i ostatni etap remontu autostrady A4 pod Wrocławiem. Prace prowadzone są w środkowej części Placu Poboru Opłat Karwiany. Znowu zmieniła się jezdnia po której obowiązuje ruch w obu kierunkach, zamkniętych jest pięć bramek poboru opłat. Pełna przepustowość na A4 pod Wrocławiem ma być przywrócona 25 czerwca.

Wprowadzanie kolejnego, trzeciego etapu organizacji ruchu na remontowanym odcinku autostrady A4 pod Wrocławiem w miejscu PPO Karwiany ruszyło jeszcze w niedzielę wieczorem. Podczas tego etapu robót wyłączone z ruchu będzie pięć środkowych bramek. Przypominamy, że od 4 czerwca do końca czerwca nieczynny jest również parking przy PPO Karwiany.

 

Zamknięte bramki na A4 pod Wrocławiem. Trwa ostatni etapa remontu A4-ki

Zamknięte bramki na A4 pod Wrocławiem. Trwa ostatni etapa remontu A4-ki. Zdjecia: GDDKIA

Ruch z kierunku Katowic powróci na obecnie remontowaną, północną jezdnię autostrady i będzie obsługiwany przez 5 bramek wyjazdowych z odcinka płatnego.

Ruch w kierunku Katowic będzie, przed samym poszerzeniem związanym z poborem opłat, sprowadzany do jednego pasa (na długości około 200m), a następnie kierowany do trzech funkcjonujących bramek wjazdowych na odcinek płatny.

Planowo prace dla tego etapu mają zakończyć we wtorek, 25 czerwca br., wtedy kierowcy powinni poruszać się autostradą A4 pod Wrocławiem bez większych utrudnień.

Niestety, od poczatku lipca zacznie się remont odcinka w woj. opolskim. Utrudnienia będą w okolicach góry św. Anny.

Od lipca remont autostrady A4 Wrocław – Katowice na Opolszczyźnie

 

Objazd remontowanego odcinka autostrady A4 pod Wrocławiem. Źródło: GDDKIA

Objazdy autostrady A4 pod Wrocławiem 

Przypominamy, że nie ma możliwości przejazdu przez bramki na PPO Karwiany pojazdów ponadgabarytowych. Dla kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic zaleca się zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t - objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: