Remont autostrady A4 na ostatniej prostej
Rozpoczął się już ostatni etap remontu A4 w woj. opolskim. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczął się już ostatni etap remontu autostrady A4 w woj. opolskim. Trwają prace związane z układaniem warstwy wiążącej, a od przyszłego tygodnia wykonawca rozpocznie układanie warstwy ścieralnej. Zadanie obejmuje odcinek pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn Koźle i powinno zakończyć się w ostatnich dniach września.

Remont jest realizowany w formule „zaprojektuj i wyremontuj”. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykonawca opracował projekt remontu autostrady i na jego podstawie rozpoczął prace w terenie.

Prace prowadzone są na jezdni południowej autostrady A4, tj. jezdni od strony Opola w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Ruch odbywa się dwukierunkowo, co oznacza, że kierowcy mają do dyspozycji po dwa wąskie pasy ruchu w każdym kierunku. Obowiązuje ograniczenie prędkości.

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Prace wyniosą około 18 mln zł. Umowny termin zakończenia prac to koniec września br.

7-kilometrowy odcinek autostrady A4 na trasie Wrocław - Katowice przejdzie gruntowny remont - wymienione zostaną warstwy nawierzchni jezdni. Oprócz remontu nawierzchni zakres robót obejmie również remont odwodnienia, profilowanie zawyżonych lub zaniżonych poboczy, wymianę barier betonowych, odtworzenie oznakowania poziomego wraz z punktowymi elementami odblaskowymi, remont obiektów mostowych.

Przypominamy, ze podobne prace prowadzone były w sezonie letnim w poprzednich latach. W sumie na przełomie lat 2013-2018 wyremontowano 133 km autostrady A4 Wrocław – Katowice wraz z 4 węzłami: Brzeg, Opole Zachód, Opole Południe oraz Krapkowice.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

DannBB
2019-09-01 12:06
Ta ścieralna była naprawdę w dobrym stanie na tym odcinku. Ile jeszcze będziecie katować kierowców na przyszłych odcinkach i komu na tym zależy.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: