1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Remont na autostradzie A2. Uwaga na utrudnienia i objazdy na węźle Trzciel

Remont na autostradzie A2. Uwaga na utrudnienia i objazdy na węźle Trzciel

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl, AWSA
 3. 2024-05-10
Remont na autostradzie A2. Uwaga na utrudnienia i objazdy na węźle Trzciel
Objazd na A2 dla jadących od strony Świecka w kierunku Trzciela. Mapa: AWSA
Około dwa tygodnie potrwa pierwszy etap remontu autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl – Konin. Od poniedziałku (6 maja) ruszyły prace na węźle Trzciel w okolicach Nowego Tomyśla. Ekipy remontowe wymieniają nawierzchnię na węźle. Uwaga na zamknięte łącznice i objazdy.

Trwa remontu nawierzchni na węźle autostradowym w Trzcielu (ok. 91 km autostrady A2). To pierwszy etap I remontu. Prace skupiają się na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni na drogach zjazdowych z autostrady. Oznacza to brak możliwości zjazdu z A2 na węźle w Trzcielu.

Objazdy na A2 węzeł Trzciel, obowiązujące od 6 maja br.:

 • Dla kierowców jadących od strony Świecka objazd prowadzi przez węzeł Jordanowo, drogę ekspresową S3 do węzła Świebodzin Północ. Następnie drogą DK 92 do Trzciela.

  Objazd dla kierowców jadących od strony Świecka w stronę Trzciela
  Mapa: AWSA

 • Kierowcy jadący od strony Świecka i chcący zjechać w kierunku Zbąszynia, powinni skorzystać z objazdu prowadzącego przez węzeł Jordanowo, drogę ekspresową S3 do węzła Świebodzin Północ i dalej drogę krajową nr 92 do drogi powiatowej nr 1213F do Zbąszynia.

 • Dla kierowców podróżujących od strony Poznania objazd prowadzi przez węzeł Nowy Tomyśl, drogą wojewódzką nr 305 do ronda w Miedzichowie. Następnie drogą DK 92 do Trzciela.

  Objazd dla kierowców jadących od strony Poznania w stronę Trzciela
  Mapa: AWSA

 • Dla kierowców podróżujących A2 od strony Poznania w kierunku Zbąszynia objazd prowadzi przez węzeł Nowy Tomyśl, drogę wojewódzką nr 305 do ronda w Miedzichowie. Następnie dalej drogą wojewódzką nr 305 do drogi nr 302 prowadzącej do Zbąszynia/

Szacowany czas realizacji remontu nawierzchni na drogach zjazdowych z autostrady A2 (etap I) to około dwa tygodnie. Następnie prace przeniosą się na łącznice wjazdowe na autostradę

Obecnie utrudnienia na koncesyjnej A2-ce występują dodatkowo między węzłami Jordanowo i Trzciel na jezdni w stronę Warszawy (kilometr:75+600). Zablokowany jest prawy pas autostrady. Koncesjonariusz informuje, że są to bieżące prace utrzymaniowe.

Przypominamy, ze na ten rok zaplanowana jest kontynuacja rozbudowy autostrady A2 na obwodnicy Poznania. Prace prowadzone będą pod ruchem na odcinku między węzłami Poznań Krzesiny - Poznań Wschód. Kierowcy muszą liczyć się z olbrzymimi utrudnieniami w ruchu.

Będą olbrzymie utrudnienia na A2. Dobudują trzeci pas na obwodnicy Poznania

Autostrada A2 od Świecka do Konina jest pod zarządem koncesjonariusza Autostrady Wielkopolskiej SA. A2 częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T), jednym z kluczowych połączeń między Europą Zachodnią i Środkową oraz strategicznym dla Polski korytarzem transportowym na linii Warszawa – Berlin.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Trzciel Jak dojadę - Nowy Tomyśl