1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Rozbudowa trasy DK84 z Sanoka w Bieszczady

Rozbudowa trasy DK84 z Sanoka w Bieszczady

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-25
Rozbudowa trasy DK84 z Sanoka w Bieszczady
Rozbudowa DK84 Sanok - Zagórz. Zdjęcia: GDDKIA
Trwa rozbudowa drogi krajowej DK84 na odcinku Sanok – Zagórz w woj. podkarpackim. To główna droga krajowa prowadząca w Bieszczady i do przejścia granicznego w Krościenku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Prace planowo mają potrwać do kwietnia 2025 r., ale już teraz wykonawca zapowiada, że z najważniejszymi robotami upora się do końca września br.

Prace związane z przebudową odcinka drogi krajowej nr 84 od Sanoka do Zagórza o dł. 4,28 km realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa.

Zadanie polega na rozbudowie tego odcinka drogi, wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni do przenoszenia obciążeń do 115 kN/oś, ale także przebudowie skrzyżowań, budowie chodników i ścieżek rowerowych oraz nowego oświetlenia.

Droga krajowa numer 84 stanowi jedyny, bezpośredni szlak komunikacyjny z zachodu województwa podkarpackiego do przejścia granicznego w Krościenku. Ze względu na zwiększające się natężenie ruchu oraz znaczną degradację eksploatowanej drogi, wymagała ona rozbudowy. Dotychczasowa szerokość pasa drogowego wahała się w granicach 20-50 m, a szerokość jezdni wynosiła 7 m.

- Remont DK84 Sanok - Zagórz przyczyni się do zwiększenia komfortu i poprawy bezpieczeństwa podróżowania dla tysięcy kierowców, którzy każdego dnia korzystają z tej drogi – podkreślają drogowcy.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 84 Jak dojadę - Sanok Jak dojadę - Zagórz