• Facebook - conadrogach
Ruch po dwóch jezdniach drogi S8 granica województwa – Zambrów
Droga ekspresowa S8 Zambrów - granica województwa. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa odcinka drogi ekspresowej S8 od granicy województwa do Zambrowa dobiega już końca. Udostępnienie kierowcom dwóch jezdni umożliwiła wprowadzona przed świętami nowa organizacja ruchu. Wprawdzie z ograniczeniami prędkości do 100 km/h, ale wygodniej i bezpieczniej będzie więc na kolejnym 15-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S8 na Podlasiu.

- Trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół drogi głównej - stąd miejscami mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. Kontynuowane są także przy układzie dróg serwisowych i lokalnych, które miały być przebudowane w ramach kontraktu. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do zakończenia koniecznych robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach 2018 roku – informuje podlaski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek drogi ekspresowej S8 granica województwa - Zambrów realizowany jest od 28 stycznia 2015 (podpisanie umowy z konsorcjum „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania). Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln. zł - za tą kwotę wykonawca wybudował 14,91 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej, na której powstało 17 obiektów inżynierskich, w tym 14 obiektów mostowych w ciągu trasy głównej lub nad trasą główną oraz 3 obiekty w ciągu dróg zbiorczych:

  • 4 mosty + przejścia dla zwierząt w ciągu trasy S8
  • 5 wiaduktów nad trasą S8
  • 2 przejścia dla dużych zwierząt nad trasą S8 z blachy falistej
  • 6 przejść dla zwierząt pod trasą S8 oraz drogami zbiorczymi i dojazdowymi.

Ponadto powstał węzeł - „Szumowo” na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1996B oraz Miejsce Obsługi Podróżnych - Ostrożne (zlokalizowane po prawej stronie S8 dla pojazdów jadących w kierunku Białegostoku).

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: