1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S17: Kolejny krok w kierunku budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy

S17: Kolejny krok w kierunku budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy

  1. A.K.
  2. GDDKiA, conadrogach.pl
  3. 2015-05-08
S17: Kolejny krok w kierunku budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy
Obwodnica Warszawy w ciągu dróg ekspresowych S17 (wschód), S2 (południe) i S8 (zachód-północ) ma zakończyć się w 2020 roku. Zdjęcia: conadrogach.pl
W ostatnich dniach drogowcy poinformowali o wyborze najkorzystniejszego wariantu przebiegu drogi ekspresowej S17 na odcinku Drewnica - zakręt. Teraz zbierane są dokumenty do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Swoje opinie wyrażą tez mieszkańcy. Odcinek jest częścią Wschodniej Obwodnicy Warszawy, której budowa ma się zakończyć do 2020 roku.

- Przed złożeniem kolejnego wniosku o wydanie decyzji środowiskowej na fragment WOW od kilometra 3,6 do węzła Zakręt konieczne jest skompletowanie dokumentacji geodezyjnej. To fragment trasy przechodzący przez gminy Wesoła i Sulejówek - mapa przebiegu wybranego wariantu drogi S17. Skompletowanie dokumentów geodezyjnych nastąpi w najbliższych dniach. Wniosek przesłany do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska będzie zawierał cztery podstawowe analizowane na etapie przygotowania dokumentacji warianty oraz wyniki analizy Techniczno – Ekonomiczno - Środowiskowej. W analizie brano pod uwagę prognozowany ruch, technologię budowy, jakość gruntów i wymagania środowiskowe w tym komfort okolicznych mieszkańców - informuje warszawski oddział GDDKiA.

S17: Wschodnia Obwodnica Warszawy pobiegnie przez Sulejówek

Jednym z obowiązkowych etapów poprzedzających wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka S17 są konsultacje społeczne. Podczas konsultacji zainnteresowane osoby będą mogły wyrazić swoje opinie i pytania dot. wybranego wariantu. Ostatecznie to decyzja środowiskowa wskaże ostateczny przebieg trasy.

 

Więcej informacji o obwodnicy Warszawy w ciągu dróg ekspresowych S2, S8 i S17

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Sulejówek Jak dojadę - Warszawa