S5 Kościan – Radomicko do końca roku? Mamy półmetek
Zaawansowanie prac na budowie drogi ekspresowej S5 Kościan - Radomicko. Zdjęcia: GDDKIA

- Zaawansowanie prac na budowie ponad 15 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 Kościan Południe – Radomicko wynosi prawie 50 procent – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Deklarowany termin udostępnienia całej ekspresówki w Wielkopolsce do IV kwartał tego roku. Czy tym razem obietnice będą dotrzymane?

Formalnie do 15 marca trwa przerwa zimowa. Na placu budowy nie ma intensywnych prac i dużego zaangażowania pracowników i maszyn. Wykonawca prowadzi roboty drogowe w ograniczonym zakresie ze względu na warunki atmosferyczne.

- Wykonywane są prace związane z odhumusowywaniem, wykonano rozbiórkę ekranów akustycznych na obwodnicy Śmigla. W zakresie robót mostowych wykonywano prace na 19 obiektach, głównie w zakresie fundamentów, podpór oraz ustrojów nośnych. Obecnie w ramach robót branżowych realizowane są prace związane z przebudowaniem kolizji wodociągowych, energetycznych, gazowych oraz wykonaniem kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz oświetlenia na Węźle Lipno – wyjaśniają drogowcy.

 

Budowa drogi ekspresowej S5 - stan luty 2019  r. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa drogi ekspresowej S5 - stan luty 2019 r. Zdjęcia: GDDKIA

 

Od piątku, 22 lutego, kierowcy muszą uważać na utrudnienia w okolicy miejscowości Czacz.

- Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu w postaci przełożenia ruchu na drodze DP3906P na ulicy 27 stycznia w miejscowości Czacz, na tymczasową drogę objazdową (by-pass).

 

Utrudnienia w związku z budową drogi ekspresowej S5 Radomicko - Kościan

Utrudnienia w związku z budową drogi ekspresowej S5 Radomicko - Kościan. Mapa: GDDKIA

Prace nad budową drogi ekspresowej S5 posuwają się do przodu, ale tempo od dawna pozostawia wiele do życzenia. Terminy oddania ekspresowej piątki były już kilka razy przekładane. Na razie przejezdne jest 74 z ponad 100 kilometrów trasy Poznań – Wrocław. W realizacji pozostaje jeszcze fragment z Wronczyna do Kościana oraz odcinek Poznań (autostrada A2) – Wronczyn. Ostatnio zapowiadany termin udostępnienia odcinka S5 Kościan – Radomicko - Wronczyn to IV kwartał bieżącego roku. Odcinek pod Poznaniem ma być gotowy w połowie tego roku.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

rad
2019-02-24 12:42
cyt. "odcinka S5 Kościan – Radomicko - Wronczyn" - niech ktoś spojrzy na mapę w jakim układzie topograficznym są te miejscowości na mapie (wystarczy maps.google.pl) i zobaczy jaką bzdurę napisał
rad
2019-02-24 12:37
"Deklarowany termin udostępnienia całej ekspresówki w Wielkopolsce "do" IV kwartał tego roku" - co za analfabeta to napisał !!?? Powinno być TO, ale ten błąd od wielu lat spotyka się coraz częściej w tekstach pisanych, szczególnie w internecie, co oznacza że społeczeństwo jest głuche i wykazuje cechy analfabetyzmu wtórnego zamieniając "do" z "to" i vice versa,
xl
2019-02-22 20:17
czternasty termin niedotrzymany,ostatnio miało być skończone w połowie roku, o co tu chodzi?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: