1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S52 Beskidzka Droga Integracyjna po nowym śladzie. Jest pierwszy przetarg

S52 Beskidzka Droga Integracyjna po nowym śladzie. Jest pierwszy przetarg

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-21
S52 Beskidzka Droga Integracyjna po nowym śladzie. Jest pierwszy przetarg
Dobiega końca budowa drogi S52 Północnej Obwodnicy Krakowa. W przygotowaniu 61 km Bielsko-Biała - Głogoczów. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy rozpoczęli kolejny etap w procesie przygotowania realizacji 61-kilometrowej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli drogi ekspresowej S52 Bielsko-Biała – Głogoczów. W pierwszej kolejności zbadają podłoże, by później zlecić budowę trasy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła przetarg na wykonanie badań geologicznych dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli drogi ekspresowej S52 Bielsko-Biała – Głogoczów. Nowa ekspresowa S52 zostanie poprowadzona w nowym śladzie. Wyniki mają posłużyć do przygotowania szczegółowej dokumentacji inwestycji.

- Planujemy wykonanie ponad 6,6 tys. odwiertów i prawie 2,4 tys. sondowań. Celem badań jest poznanie budowy geologicznej terenu, pobranie próbek z określonej głębokości, szczegółowe określenie warunków podłoża i zbadanie warunków nośności - wyjaśniają drogowcy.

Beskidzka Droga Integracyjna będzie dwujezdniową drogą ekspresową S52, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. W ramach zadania zostanie wybudowanych m.in. 12 węzłów drogowych: Kozy, Kęty, Bulowice, Andrychów, Inwałd, Chocznia, Wadowice, Jaroszowice, Kalwaria Północ, Kalwaria Wschód, Sułkowice i Skawina.

Sześć lat zajmie projektowanie Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice

Mapa planowanej inwestycji S52 Bielsko-Biała - Głogoczów, jako Beskidzka Droga Integracyjna

Mapa planowanej inwestycji S52 - Beskidzka Droga Integracyjna

Mapa: GDDKIA

Planowany termin ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa to IV kwartał 2025 roku. Droga będzie budowana w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.).

W projektowaniu nowe połączenie z drogą S52

Droga ekspresowa S52 Bielsko-Biała - Głogoczów będzie miała 61 kilometrów i pobiegnie nowym śladem

Droga ekspresowa S52 Bielsko-Biała - Głogoczów będzie miała 61 kilometrów

Zdjęcia: GDDKIA

S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa nazywana jest Beskidzką Drogą Integracyjną. Połączy Bielsko-Białą i miasta leżące wzdłuż DK52 - Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską - z DK7 w Głogoczowie.

Droga ekspresowa S52 ma obecnie dwa funkcjonujące odcinki, od Cieszyna do Bielska-Białej i od węzła Balice I do węzła Modlniczka. Częścią S52 będzie również budowana Północna Obwodnica Krakowa.

S52 Północna Obwodnica Krakowa: Tunel pod Zielonkami przekopany

W ciągu S52 Północnej Obwodnicy Krakowa powstaną tunele drogowe

W ciągu S52 Północnej Obwodnicy Krakowa powstały m.in. tunele drogowe. Zdjęcie: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S52 Jak dojadę - Andrychów