1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S7: Nowa droga dojazdowa do obwodnicy Kielc

S7: Nowa droga dojazdowa do obwodnicy Kielc

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2015-12-18
S7: Nowa droga dojazdowa do obwodnicy Kielc
Powstała droga dojazdowa w obrębie węzła Kielce Południe w Chęcinach na obwodnicy Kielc w ciągu S7. Zdjęcia: GDDKiA
Gotowa jest nowa droga dojazdowa o długości około 1,2 km w obrębie węzła Kielce Południe w Chęcinach. Odcinek powstał w ramach obwodnicy Kielc i zapewnia bezpieczną komunikację lokalną w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S7.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał już pozwolenie na użytkowanie. Droga dojazdowa zapewnia użytkownikom terenów bezpośrednio sąsiadujących z węzłem Kielce Południe bezpieczne połączenie z pobliską drogą powiatową, skomunikowaną z kolei z drogą wojewódzką prowadzącą do węzła drogi ekspresowej S7. Takie rozwiązanie zastąpiło ryzykowne zjazdy z posesji bezpośrednio na dwujezdniową trasę tuż przy obciążonym ruchem węźle w Chęcinach.

Droga dojazdowa składa się z dwóch odcinków o łącznej długości 1,2 km, ma szerokość 3,5 m z poszerzeniami umożliwiającymi zawracanie i mijanie się pojazdów. Inwestycja kosztowała około 1,1 mln złotych i została zrealizowana w systemie „zaprojektuj i buduj”. Projektowanie drogi rozpoczęło się w 2014 roku, droga została wybudowana w roku 2015.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Chęciny Jak dojadę - Kielce