• Facebook - conadrogach
Są pieniądze na obwodnicę Warzymic i Przecławia
Obwodnica Warzymic i Przecławia powstanie w latach 2019-2021 i usprawni komunikację w rejonie Szczecina. Mapa: GDDKIA

Budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu drogi krajowej nr 13 w województwie zachodniopomorskim będzie realizowana w latach 2019 - 2021. Minister Infrastruktury i Budownictwa podjął decyzję o zapewnieniu finansowania inwestycji. Nowa droga usprawni komunikację w okolicach Szczecina.

W ramach inwestycji powstanie 6,5 km dwujezdniowej drogi głównej ruchu przyspieszonego (klasa GP) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Konstrukcja nawierzchni zostanie dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Wybudowane zostaną węzły drogowe, obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy, wyremontowana zostanie również istniejąca jezdnia. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Realizacja robót przewidziana jest w latach 2019 – 2021 r.

Obwodnica Warzymic i Przecławia wyprowadzi ruch w relacji miasto Szczecin autostrada A6 z podszczecińskich miejscowości Przecław i Warzymice. Trasa ułatwi skomunikowanie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych. W ramach inwestycji planowana jest również budowa nowego węzła drogowego Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6 przy jednoczesnym zamknięciu obecnie istniejącego węzła.

Przypomnijmy, w sierpniu br. otwarto oferty na projekt i budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia w ciągu DK13. Udział w przetargu wzięło czterech wykonawców, najtańszą propozycję zaprojektowania i wybudowania obwodnicy Warzymic i Przecławia złożyła firma Energopol - Szczecin SA - 140.422.950,00 zł brutto i znacząco przewyższa budżet jaki GDDKIA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (106 585 650,00 zł brutto). Wszyscy wykonawcy zaproponowali wykonanie zadania w 34 miesiące i udzielili 10 letniej gwarancji.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: