1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Szykują się duże zmiany na S11 obwodnicy Szczecinka

Szykują się duże zmiany na S11 obwodnicy Szczecinka

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-18
Szykują się duże zmiany na S11 obwodnicy Szczecinka
Prace na węźle Szczecinek Północ w ciągu drogi S11. Zdjęcia: GDDKIA
W woj. zachodniopomorskim powstaje ostatni fragment drogi ekspresowej S11. To część pomiędzy Bobolicami a obwodnicą Szczecinka. Trasa budowana jest w bliskim sąsiedztwie obecnej DK11, co będzie wymagało wprowadzenia w wielu miejscach tymczasowych organizacji ruchu. Na przełomie czerwca i lipca planowane jest uruchomienie bypassu wraz z odcinkiem remontowanej obwodnicy Szczecinka.

Wiosną tego roku ruszyła budowa ponad 24-kilometrowego odcinka trasy S11 Bobolice – Szczecinek. Połączy się z oddanymi wcześniej odcinkami S11 od strony Koszalina (w ubiegłym roku) oraz obwodnicą Szczecinka (w 2019 r.). Tym samym będzie to ostatni zachodniopomorski fragment realizacyjny S11.

Obecnie na inwestycji trwają przede wszystkim prace ziemne. Prowadzone są również roboty w zakresie przebudowy kolizji z sieciami, które w dużej części już zakończono. Jak podkreślają drogowcy, na odcinku było szczególnie wiele kolizji z gazociągami.

Budowa drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Bobolice, czerwiec 2024 r.

Budowa drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Bobolice

 

Zdjęcia: GDDKIA

Wkrótce mają rozpocząć się roboty związane z budową obiektów mostowych. Powstają też dwa węzły drogowe i miejsce obsługi podróżnych MOP. Ekspresowa trasa S11 budowana jest w zbliżeniu do obecnej DK11, co będzie wymagało wprowadzenia w wielu miejscach tymczasowych organizacji ruchu. Obecnie kierowcy muszą liczyć się z występowaniem wielu zjazdów na plac budowy oraz ruchem pojazdów związanych z budową po obecnej DK11.

Budowa całej S11 Bobolice – Szczecinek ma zakończyć się w lipcu 2026 roku.

W najbliższym czasie szykują się zmiany na S11 w rejonie obwodnicy Szczecinka. Jak informuje GDDKIA na węźle Szczecinek Północ ruszyło wykonywanie nawierzchni na bypasie w śladzie przyszłych łącznicach. Na przełomie czerwca i lipca planowane jest uruchomienie bypassu wraz z odcinkiem obwodnicy Szczecinka, na którym trwały prace gwarancyjne.

Do wakacji zamknięta S11 na obwodnicy Szczecinka

nawierzchni na bypasie w śladzie przyszłych łącznic węzła Szczecinek Północ

Układanie nawierzchni na bypasie w śladzie przyszłych łącznic węzła Szczecinek Północ. Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Szczecinek