• Facebook - conadrogach
Umowa na kolejne odcinki drogi S3 Brzozowo – Miękowo - Rzęśnica
W połowie 2021 roku powinniśmy mieć do dyspozycji nowe odcinki drogi ekspresowej S3 w woj. zachodniopomorskim: od Brzozowa do Miękowa i od Miękowa do Rzęśnicy. Zdjęcia: GDDKIA

Na poniedziałek, 18 grudnia zaplanowano podpisanie umowy na budowę drogi ekspresowej S3 odcinek Brzozowo-Rzęśnica. Ten fragment S3-ki zapewni ekspresowe połączenie polskiego wybrzeża z obwodnicą Szczecina w ciągu A6, drogą ekspresową S6 i pozostałymi odcinkami S3 biegnącymi na południe kraju. Z nowej trasy mamy skorzystać w połowie 2021 roku.

Inwestycja obejmuje realizację dwóch odcinków drogi S3 – od Brzozowa do Miękowa i od Miękowa do Rzęśnicy. Jako najkorzystniejsze na oba zadania wybrano oferty firmy Budimex S.A.

Pierwsze zadanie patrząc od północy obejmuje budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku 22,4 km pomiędzy istniejącymi obwodnicami Troszyna, Parłówka i Ostromic oaz obwodnicą Miękowa. Budowa drogi S3 będzie prowadzona na tym odcinku głównie poprzez dobudowę drugiej jezdni do istniejącej DK nr 3 (droga przebiega głównie przez tereny leśne). Nowym przebiegiem będzie obwodnica miejscowości Brzozowo. Drugim zadaniem będzie rozbudowa istniejącej drogi S3 na odcinku od obwodnicy Miękowa, a dokładniej od węzła Goleniów Północ do węzła Rzęśnica. Droga ta powstała w drugiej połowie lat 70 ubiegłego wieku i wymaga dostosowania do obecnych parametrów drogi ekspresowej. Ten odcinek ma długość 19 km, ale roboty będą koncentrowały na długości 3,8 km. Zakres prac będzie obejmował budowę nowego węzła drogowego Kliniska, który zastąpi obecne skrzyżowanie. Zupełnie przebudowany zostanie węzeł Rzęśnica łączący drogę S3 z DW142. Zlikwidowane zostaną istniejące leśne parkingi i zjazdy do lasu, powstaną również przejścia dla zwierząt, a cała droga zostanie wygrodzona siatkami.

 

Mapa przebiegu odcinków drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Miękowo - Rzęśnica

Mapa przebiegu odcinków drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Miękowo - Rzęśnica. Mapa: GDDKIA

Oba zadania będą realizowane w formule projektuj i buduj. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji ZRID. W związku z tym roboty budowlane będą mogły ruszyć na wiosnę 2019 roku. Sama budowa potrwa 19 miesięcy, ale z czasu trwania robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: