1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W różne strony z węzła Bydgoszcz Zachód. Trzy odcinki drogi S5 nadal w budowie

W różne strony z węzła Bydgoszcz Zachód. Trzy odcinki drogi S5 nadal w budowie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-05-21
W różne strony z węzła Bydgoszcz Zachód. Trzy odcinki drogi S5 nadal w budowie
Łącznice na węźle Bydgoszcz Zachód otwarte - droga ekspresowa S5, obwodnica Bydgoszczy. Zdjęcia: GDDKIA
Na taką informację kierowcy czekali od dłuższego czasu. Wreszcie poprawi się wjazd i zjazd na obwodnicę Bydgoszczy w ciągu drogi ekspresowej S5. Dzisiaj otwarto łącznice na węźle Bydgoszcz Zachód relacji Gdańsk – Szczecin, Bydgoszcz - Poznań oraz Poznań – Szczecin.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od piątku, 21 maja 2021 r. w obrębie węzła Bydgoszcz Zachód w ciągu drogi ekspresowej S5 – obwodnicy Bydgoszczy zmienia się organizacja ruchu. Otwarte zostały trzy łącznice węzła:

  • łącznica PA-1 relacji Gdańsk – Szczecin
  • łącznica PA-2 relacji Bydgoszcz - Poznań
  • łącznica PA-6 relacji Poznań – Szczecin.

Udostępnione łącznice w ciągu węzła Bydgoszcz Zachód, obwodnica Bydgoszczy w ciągu drogi S5Udostępnione łącznice w ciągu węzła Bydgoszcz Zachód, zmiany w organizacji ruchu. Mapa: GDDKIA

Droga ekspresowa S10 przez Włocławek. Taki wariant GDDKIA uznaje za najkorzystniejszy

Z zachodniej części obwodnicy Bydgoszczy w ciągu drogi S5 kierowcy korzystają od 31 grudnia 2020 roku. Udostępniono do ruchu 13,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej między węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Błonie, wraz z kolejnymi dwoma węzłami Bydgoszcz Zachód i Bydgoszcz Miedzyń. Cały czas jednak trwały prace wykończeniowe. Obwodnica Bydgoszczy omija miasto od zachodu, północy i południa, tworząc ponad 36-kilometrową trasę okrążającą miasto wraz z terenami powiatu bydgoskiego.

W połowie roku przetarg na nowe 90 kilometrów trasy S5

W woj. kujawsko-pomorskim w budowie pozostają nadal trzy odcinki. Najbliżej finału jest odcinek nr 5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ. Planowane otwarcie drogi to IV kwartał 2021 r. Odcinek 1 Nowe Marzy – Świecie Południe oraz odcinek 2 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ mają po około 23 km a termin zakończenia prac to III kw. 2022 r. Jak zapewniają drogowcy wykonawcy prowadzą coraz bardziej wzmożone działania.

Pod ruchem ponad 60 km nowej jezdni autostrady A1 Tuszyn - Częstochowa

Droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim, która docelowo będzie miała długość niemal 130 km powstanie w zdecydowanej większości w ciągu „starej” drogi krajowej nr 5. S5-ka zbliża Bydgoszcz do autostrady A1, a w stronę Wielkopolski do autostrady A2.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S5 Jak dojadę - Bydgoszcz