1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa. Przebudowa skrzyżowania na Bielanach i objazdy

Warszawa. Przebudowa skrzyżowania na Bielanach i objazdy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, ZDM Warszawa
  3. 2023-03-08
Warszawa. Przebudowa skrzyżowania na Bielanach i objazdy
Zmiany w ruchu, objazdy na warszawskich Bielanach. Mapa: UM Warszawa
Przebudowa ważnego ciągu ulic na warszawskich Bielanach weszła w kolejny etap. Od poniedziałku skrzyżowanie ul. Rudnickiego i Kochanowskiego zostało wyłączone z ruchu. Samochody i pojazdy komunikacji miejskiej kierowane są na objazdy. W ramach zadania stare skrzyżowanie zastąpi rondo.

Trwa budowa blisko dwukilometrowego ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego. Prace prowadzone są od września 2022 r. na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Umowny termin zakończenia prowadzonych prac to koniec maja

W pierwszym etapie prac wyremontowano chodnik i drogę dla rowerów. Teraz drogowcy ruszyli z pracami u zbiegu Rudnickiego i Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu zastąpi rondo turbinowe. Kompleksowe prace w tym miejscu obejmą: przebudowę wodociągu, budowę azyli dla pieszych, odwodnienia drogi, nowego oświetlenia ulicznego, wymianę podbudowy, a wszystko zwieńczy ułożenie nowej nawierzchni.

W związku z pracami zmieniła się organizacja ruchu. - Przejazd przez skrzyżowanie ul. Rudnickiego i Kochanowskiego został zamknięty w poniedziałek 6 marca o godz. 22:00. Możliwy jest tylko skręt z ul. Rudnickiego (od strony ul. Maczka) w prawo w Kochanowskiego (w stronę al. Armii Krajowej). Mieszkańcy dojadą tędy do swoich osiedli. Utrudnienia można objechać ulicami: Broniewskiego, al. Armii Krajowej, Maczka lub Broniewskiego oraz al. Reymonta i Maczka – informuje ZDM w Warszawie.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy bez decyzji środowiskowych i widoków na budowę

Mapa zmian na Bielanach, Warszawa - objazdy i utrudnienia w ruchu

Mapa zmian na Bielanach, Warszawa - objazdy i utrudnienia w ruchu. Mapa: UM Warszawa

Z powodu zamknięcia przejazdu ul. Rudnickiego linie autobusowe 103, 122, 180, 197 oraz 409 zostaną skierowane na objazdy. Autobusy linii 103 kursować będą jezdnią serwisową al. Armii Krajowej i ul. Broniewskiego. Autobusy 122 pojadą prosto ul. Maczka. Linia 180 i linia przyspieszona 409 ominą utrudnienia al. Reymonta i ul. Maczka. Autobusy 197 będą jeździć objazdem przez ul. Maczka, jezdnię serwisową al. Armii Krajowej i ul. Broniewskiego.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Obrońców Tobruku 03, Kochanowskiego 01, 02 i 04, Piaski 07 i 08, Galla Anonima 01 i 02 oraz Conrada 03. Wznowione zostanie funkcjonowanie przystanków Obrońców Tobruku 02 oraz Niedzielskiego 01 i 02. Działać będą również nowe tymczasowe przystanki: Piaski 51 dla linii 103 na ul. Broniewskiego i Ogrody Działkowe Bemowo 51 na ul. Maczka dla autobusów 122 i 180.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa