Warszawiacy zdecydują o moście Krasińskiego
Trasa Krasińskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 637 będzie nowym połączeniem drogowym w północnej części Warszawy. Zdjęcia: ZMID Warszawa

O tym co zmienić w projekcie mostu Krasińskiego (w ciągu DW637) mieszkańcy Warszawy zdecydują do 20 marca. Trwają konsultacje społeczne, w których każdy może wyrazić swoją opinię na temat wybranych elementów projektu mostu Krasińskiego wraz z dojazdami: ulicy Z. Krasińskiego, węzła z Wisłostradą, mostu i obsługi komunikacyjnej osiedla Śliwice.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych do sierpnia 2016 roku prowadzi aktualizację projektu mostu Krasińskiego wraz z dojazdami. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie trzech warszawskich dzielnic: Żoliborza, Pragi-Północ i Targówka. Jej realizacja oznacza budowę nowej drogi z mostem nad Wisłą, trasą tramwajową, chodnikami i trasą rowerową o długości ok. 3 km. Budowa zaplanowana jest na lata 2021-2023. Inwestycja podzielona została na dwa etapy:

• od pl. T.W. Wilsona do ul. Jagiellońskiej wraz z przeprawą nad rzeką,

• od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty z wiaduktem nad terenami kolejowymi.

Swoje uwagi można zgłaszać na dwa sposoby:

1. Poprzez udział w spotkaniach konsultacyjnych:
• na Żoliborzu – I Liceum Ogólnokształcące, ul. A. Felińskiego 15: warsztat I: 4 marca (piątek) 2016 r., godz. 17.30-20.30; warsztat II: 10 marca (czwartek) 2016 r., godz. 17.30-20.30,
• na Pradze-Północ – 9 marca (środa) 2016 r., godz. 17.30-20.30, Akademia Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59,
• na Targówku – 7 marca (poniedziałek) 2016 r., godz. 17.30-20.30, Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L. Kondratowicza 20.

2. Poprzez ankietę on-line dostępną na stronie Urzędu Miasta Warszawa

Trasa Krasińskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 637 będzie nowym połączeniem drogowym w północnej części Warszawy. Skomunikuje ona lewobrzeżne dzielnice Żoliborza i Bielan z Prawobrzeżnym Targówkiem oraz sąsiadującymi dzielnicami.

W listopadzie 2015 r. wyłoniono w przetargu firmę Mosty Katowice, której zlecono prace projektowe. Ma ona czas do końca lipca na aktualizację dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy Trasy Krasińskiego na odcinku od. pl. Wilsona do ul. Matki Teresy z Kalkuty.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: