Zakopianka w budowie
Zaawansowane są prace na budowie Zakopianki Lubień - Rabka. Kolejny odcinek z Rabki do Nowego Targu objęty jest przetargiem. Zdjęcia: GDDKIA

W ramach budowy drogi ekspresowej S7 powstaje odcinek ekspresowej Zakopianki pomiędzy Lubniem a Rabką-Zdrojem, który jest najtrudniejszym do zrealizowania fragmentem tej trasy. Wkrótce ruszy budowa dalszego fragmentu z Rabki do Nowego Targu, Odcinki te pozwolą na znaczące skrócenie podroży na południe kraju, zarówno w kierunku Zakopanego, jak i do przejścia granicznego w Chyżnem.

W ramach budowy drogi ekspresowej S7 Lubień – Rabka Zdrój powstaje m.in tunel pod Luboniem Małym o długości 2 km, 10 wiaduktów, 3 estakady oraz most na rzece Lubieńce. Zakres prac obejmie budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 17,5 km, budowę dwóch węzłów dwupoziomowych (Skomielna Biała i Zabornia) i dróg lokalnych.

S7 Lubień – Rabka-Zdrój została podzielna na trzy odcinki realizacyjne:

 • Lubień – Naprawa o długości 7,6 km, oddanie do użytku planowane w październiku 2018 r.,

  Budowa Zakopianki na odcinku I Lubień - Naprawa
  Budowa Zakopianki na odcinku I Lubień - Naprawa. Zdjęcia: GDDKIA

 • Naprawa – Skomielna Biała (odcinek tunelowy) o dł. 3,6 km, oddanie do użytku planowane w grudniu 2020 r.,


  Budowa Zakopinaki na odcinku II Naprawa - Skomielna Biała

          Budowa Zakopinaki na odcinku II Naprawa - Skomielna Biała. Zdjęcia: GDDKIA

 • Skomielna Biała – Rabka-Zdrój o długości 6,1 km., oddanie do użytku planowane w czerwcu 2019 r.

  Budowa Zakopianki na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój

          Budowa Zakopianki na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój. Zdjęcia: GDDKIA

 

Przebudowy doczeka się Zakopianka na odcinku Rabka Zdrój - Nowy Targ

Przebudowany zostanie także kolejny odcinek Zakopianki. W listopadzie 2017 r. został ogłoszony przetarg na projekt i budowę dwujezdniowej drogi o długości 16,1 km od Rabki do Nowego Targu. Podpisanie umowy z wykonawcą jest planowane II kw. 2018 r., a zakończenie prac z końcem 2022 r. Inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa, szacunkowy koszt jej realizacji to ok. 1 mld zł.

 

Na terenie województwa małopolskiego w eksploatacji są ponad 22 km drogi ekspresowej S7, 55 km jest w trakcie procedury przetargowej, a blisko 17 km w realizacji.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

grand
2018-01-12 19:50
Witek- stawianie ekranów, nie zależy od widzimisie Inwestora, a od zapisów w przepisach dot. budowy i eksploatacji dróg. Wcześniej, to właśnie teraz odwołany Min.Szyszko z PiS, wprowadził przepisy zwiększające budowę ekranów (nawet 2-krotnie w stosunku do wymogów UE). Odnośnie tej trasy może okazać się, że ekrany nie będą aż tak potrzebne, bo droga biegnie w górach, gdzie jest mało terenów gęsto zamieszkanych. Pożyjemy- zobaczymy- jak będzie , gdy zbudują tą drogę.
Witek
2018-01-10 21:58
Żeby tylko tej trasy nie obstawili ekranami.....

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: