Zamknięty most Muchoborski i objazdy we Wrocławiu
W związku z zamknięciem mostu Muchoborskiego we Wrocławiu ruch samochodowy i komunikacja autobusowa zostały skierowane na trasy objazdu. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Od 18 czerwca rozpoczął się remont i wyłączenie z ruchu mostu Muchoborskiego we Wrocławiu. Oznacza to brak ruchu tranzytowego w ul. Ostrowskiego. Dla kierowców przygotowano trasy objazdu. Remont mostu potrwa do końca września br.

W związku z zamknięciem mostu ruch samochodowy i komunikacja autobusowa zostały skierowane na trasy objazdu:

  • Od strony południowo - zachodniej w kierunku ul. Ostrowskiego objazd poprowadzono przez drogę wojewódzką nr 347 ulicami: Mokronoską, Wiejską, Grabiszyńską do zawrotki na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej z Klecińską.

  • Objazd od strony ul. Krzemienieckiej został wyznaczony ulicami: Stanisławowską, Avicenny a następnie DW347.

  • Projektowany objazd w kierunku do ul. Krzemienieckiej został zaprojektowany od strony centrum ( tj. od ul. Grabiszyńskiej i ul. Hallera) przez: Obwodnicę Śródmiejską (ul. Klecińską),Strzegomską, Mińską i Stanisławowską do ul. Krzemienieckiej.

  • Alternatywnie dla pojazdów zjeżdżających z Obwodnicy Śródmiejskiej (droga krajowa nr 5) od strony zachodniej poprowadzono objazd do ul. Krzemienieckiej ulicami Grabiszyńską , Wiejską, Avicenny i Stanisławowską.

  • Komunikacja piesza i rowerowa odbywa się nowowybudowaną kładką.

Generalnym wykonawcą prac jest Intop z Warszawy, zakres robót przewiduje wymianę ustroju nośnego, czyli wymianę płyty pomostowej, częściową budowę przyczółków, czyszczenie konstrukcji stalowej i zabezpieczenie antykorozyjne. Koszt inwestycji (wraz z budową kładki pieszo - rowerowej, która pozostanie po zakończeniu remontu) wynosi ponad 2,2 mln. zł. Remont mostu potrwa do końca września br.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: