• Facebook - conadrogach
Zmiany na sieci dróg wojewódzkich w dolnośląskim
Zmienił się przebieg dróg wojewódzkich w woj. dolnośląskim. Mapa: DSDIK

Z początkiem 2017 roku zmienił się przebieg drogi wojewódzkiej nr 335 w Lubinie oraz DW385 w Ząbkowicach Śląskich.

Zmiany na sieci dróg wojewódzkich od dnia 1 stycznia 2017 r. w Lubinie

Dotychczasowa DW335 na odcinku ul. Chocianowskiej (od węzła z drogą ekspresową S3 Lubin Zachód do al. Gen. Broni Stanisława Maczka) oraz al. Gen. Broni Stanisława Maczka (od ul. Chocianowskiej do al. KEN, DK3), stała się drogą powiatową. DW335 została skrócona o ww. odcinek i ma następujący przebieg: Chojnów (DW328) - Jaroszówka - Krzeczyn Mały – Lubin, węzeł S3 Lubin Zachód.

W związku z czym odcinkiem tym zarządza teraz Zarząd Powiatu Lubińskiego.

Przebieg DW335 w Lubinie od 2017 r.

Zmiany na sieci dróg wojewódzkich od dnia 1 stycznia 2017 r. w Ząbkowicach Śląskich

DW385 biegnie do DK8 od strony Dzierżoniowa bez zmian, a od DK8 w kierunku Ziębic po obwodnicy (nieciągłość przebiegu po DK8 i DW382) do ul. Kamienieckiej i dalej po ul. Kamienieckiej (była droga gminna bez numeru) do ul. Cukrowniczej, ul. Cukrowniczą (była droga powiatowa nr 3176D) do ul. Ziębickiej i ul. Ziębicką do granicy miasta,

Dotychczasowa DW385 na odcinku od DK8 do ul. Cukrowniczej (3176D), tj. ciąg ulic Legnickiej, Wrocławskiej, Stefana Żeromskiego, Janusza Kusocińskiego, Stanisława Staszica i Ziębickiej, stała się drogą gminną.

Nowy przebieg DW385 w Ząbkowicach Ślaskich

W związku z czym zadania zarządcy drogi w Ząbkowicach Śląskich na odcinku:

  • dotychczasowego przebiegu DW385, tj. ciąg ulic Legnickiej (od DK8), Wrocławskiej, Stefana Żeromskiego, Janusza Kusocińskiego, Stanisława Staszica i Ziębickiej (do ul. Cukrowniczej) wykonuje Burmistrz Ząbkowic Śląskich,
  • ul. Kamienieckiej (od ronda na obwodnicy w ciągu DW382) do ul. Cukrowniczej, ul. Cukrowniczej i ul. Ziębickiej (od ul. Cukrowniczej do granicy miasta) , wykonuje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: