CZECHY - AUTOSTRADA D6 - INFORMACJE, PRZEBIEG, OPŁATY

AUTOSTRADA D6: PRAGA – KARLOVY VARY – CHEB – NIEMCY

Autostrada D6 połączy docelowo Pragę z Niemcami wiodąc przez miasta Karlovy Vary i Cheb. Będzie miała długość 168 km. Aktualnie gotowych jest kilka odcinków trasy o łącznej długości 76 km i trwa budowa kolejnych. To ważne połączenie komunikacyjne Pragi z Europą Zachodnią.

Autostrada D6 startuje na Autostradowej Obwodnicy Pragi czyli drodze D0, na węźle Řepy i stąd biegnie na zachód w kierunku Niemiec. Pierwszy odcinek autostrady o długości ok. 32 km jest już pod ruchem. To odcinek od Pragi do miejscowości Nové Strašecí. Kolejny fragment trasy tj. odcinek do miejscowości Řevničov wraz z jego obwodnicą jest w budowie i ma zostać oddany w 2010 roku. Dalej autostrada widnieje tylko w planach. Na wysokości miejscowości Lubenec jest gotowy krótki odcinek autostrady, trwa też budowa obwodnicy tego miasta. Do miasta Karlovy Vary dojeżdżamy jednak drogą krajową nr 6. Autostrada D6 wraca na mapę koło Jenišova skąd biegnie przez dalsze 38 km do węzła Cheb Północ. Dalej, już do granicy z Niemcami, autostrada jest na etapie planowania.

Autostrada D6 jest płatna na najbliższym od Pragi odcinku miedzy węzłami Jeneč (7 km) – Nové Strašecí (32 km). Na pozostałych odcinkach winieta nie jest obowiązkowa.

Zobacz szczegółową mapę płatnych odcinków czeskich autostrad.

Poniżej prezentujemy mapę samochodową google - mozesz zobaczyć przebieg autostrady D6 na aktywnej mapie.

 

CZECHY AUTOSTRADA D6 - MAPA GOOGLE

odcinki gotowe
odcinki w budowie
odcinki planowane
zobacz aktywną mapę