1. Strona główna
  2. Mapy i plany
  3. Obwodnica miejscowości Koziegłowy

Obwodnica miejscowości Koziegłowy

  1. Michał Kluba
  2. conadrogach.pl, ZDWK
  3. 2023-03-20
Obwodnica miejscowości Koziegłowy
Trwają prace projektowe dla obwodnicy miejscowości Koziegłowy w województwie śląskim. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 789 ominie centrum miejscowości i ułatwi dojazd do drogi krajowej nr 1 i autostrady A1.

Umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na kwotę: 2 696 571,78 zł podpisano w sierpniu 2022 roku z firmą Trakt Sp. z o.o. Sp. k.. Zgodnie z jej zapisami, projekt obwodnicy m. Koziegłowy będzie gotowy w 2024 roku.

Inwestycja jest zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego i przebiega przez tereny gminy Koziegłowy i Woźniki. Planowana nowa droga będzie miała 7,3 km długości i ominie od południa miejscowość Koziegłowy.

Obwodnica zacznie się tuż przed miejscowością Koziegłowy, za skrzyżowaniem DW 789 z ul. Kościelną prowadzącą do wsi Koziegłówki. Koziegłowy ominie od południa i przetnie drogę krajową nr 91 (dawna droga krajowa nr 1). Tu powstanie węzeł, który skomunikuje obie drogi. Następnie obwodnica, biegnąc nowym korytarzem, minie Wojsławice i Gniazdów i połączy się z dotychczasową jezdnią drogi nr 789. Połączenie zaplanowano przed Woźnikami, na rondzie, z którego odbija także droga dojazdowa do autostrady A1 (Węzeł Woźniki).

Droga zaprojektowana zostanie w standardzie klasy „G” czyli w układzie jednej jezdni po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, o szerokości 3,5 m, z poboczem o szerokości min. 1,25 m i dopuszczalnym naciskiem osi 115 kN. Wzdłuż drogi powstaną chodniki.

Realizację obwodnicy planuje się w latach 2025 - 2027.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 789 Jak dojadę - Koziegłowy