SKIERNIEWICE - MAPA SAMOCHODOWA

SKIERNIEWICE - NA MAPIE

Skierniewice to miasto na prawach powiatu w województwie łódzkim (w latach 1975–1998 było stolicą województwa skierniewickiego). Skierniewice o powierzchni około 35 tys. km2. leżą w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w południowej części Równiny Łowicko-Błońskiej, nad Skierniewką (prawy dopływ Bzury) w połowie drogi między Warszawą a Łodzią. Zamieszkuje je około 50 tys. mieszkańców. Najważniejszymi drogami biegnącymi przez Skierniewice są droga krajowa nr 70, drogi wojewódzkie nr 705 i 707 oraz sąsiadująca z miastem autostrada A2.

Skierniewice

Skierniewice to miasto z ponad 550 - letnią tradycją. Najstarsze zabytkowe obiekty pochodzą z XVII w. (pałac arcybiskupów gnieźnieńskich, których Skierniewice były rezydencją). Miasto sąsiaduje z Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym. Bogate zaplecze naukowo-badawcze oraz ogrodnicze korzenie miasta sprawiają, że Skierniewice uznawane są za krajową stolicę nauk ogrodniczych.

Drogi w Skierniewicach

Najważniejszą drogą przebiegającą przez Skierniewice jest droga krajowa nr 70. To krótka droga o długości ok. 52 km, łącząca Łowicz z drogą ekspresową S8 w Hucie Zawadzkiej (oba miasta w województwie łódzkim). W granicach Skierniewic trasa przebiega przez centrum z północnego-zachodu na południowy-wschód ulicami Wyszyńskiego, Rataja i Mszczonowską. DK70 zapewnia również połączenie Skierniewic z autostradą A2.

Na terenie miasta biegną także dwie drogi wojewódzkie – DW705 i DW707. Pierwsza prowadzi przez centrum Skierniewic tranzytem (biegnąc wspólnie z krajową 70-ką). DW705 łączy Śladów (województwo mazowieckie) i Jeżów (województwo łódzkie), przebiegając m.in. przez Sochaczew, Bolimów i właśnie Skierniewice. 707-ka z kolei zaczyna bieg w Skierniewicach, na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Kopernika. Kieruje się na południe, mija Rawę Mazowiecką i dociera do Nowego Miasta nad Pilicą w województwie mazowieckim.

Ważną dla miasta trasą, choć nie przebiegającą w jego granicach, jest wiodąca na północ od Skierniewic Autostrada Wolności – A2. Docelowo będzie miała ona długość 651 km i połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju, przebiegając przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską. W 2012 roku połączyła Warszawę z siecią europejskich autostrad. Autostrada A2 przebiega z zachodu na wschód przez centralne województwa: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, a w przyszłości także i lubelskie. Obecnie występuje w dwóch odcinkach: łączy zachodnią granicę kraju z Poznaniem, Łodzią i Warszawą oraz stanowi obejście Mińska Mazowieckiego.

 

SKIERNIEWICE - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Skierniewice. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Skierniewice. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
zobacz aktywną mapę

SKIERNIEWICE - WAŻNE MIEJSCA NA DROGACH

SKIERNIEWICE - GŁÓWNE DROGI i ULICE

A2

Autostrada A2
granica państwa (Niemcy) - Świecko - Słubice - Nowy Tomyśl - Poznań - Września - Słupca - Konin - Koło - Łódź - Łowicz - Skierniewice - Grodzisk Mazowiecki - Pruszków - Warszawa - Mińsk Mazowiecki - Siedlce - Biała Podlaska - Kukuryki - granica państwa (Białoruś)

70

Droga krajowa 70
Łowicz - Skierniewice - Huta Zawadzka

705

Droga wojewódzka 705
Śladów - Sochaczew - Skierniewice - Jeżów

707

Droga wojewódzka 707
Skierniewice - Rawa Mazowiecka - Nowe Miasto nad Pilicą

POPULARNE W CONADROGACH.PL