BIAŁA PODLASKA - MAPA SAMOCHODOWA

BIAŁA PODLASKA - NA MAPIE

Biała Podlaska jest miastem na prawach powiatu położonym we wschodniej Polsce (blisko granicy), w województwie lubelskim. Leży na pograniczu Równiny Łukowskiej i Zaklęsłości Łomaskiej, nad Krzną (lewy dopływ Bugu). Główną trasa komunikującą miejscowość z centrum Polski i wschodnią granicą jest droga krajowa nr 2.

Biała Podlaska

Miejscowość została założona w 2. połowie XIV w. a prawa miejskie uzyskała stulecie później, w 1480 r. w 1568 r. Biała Podlaska stała się własnością rodziny Radziwiłłów i dzięki tej przynależności rozkwitła (obecnie najważniejszym obiektem zabytkowym jest Zespół Zamkowy Radziwiłłów). W latach 1975-1998 Biała Podlaska była siedzibą władz województwa bialskopodlaskiego. Po reformie administracyjnej w 1999 roku ma status powiatu grodzkiego i wiele uprawnien predestynujących ją do roli głównego ośrodka administracyjnego regionu.

Biała Podlaska liczy ok. 57 tys. ludzi mieszkających na niecałych 50 km kw. Jest jednym z największych miast w woj. lubelskim. Z kolei pod względem liczby ludności miasto zajmuje 4 miejsce (po Lublinie, Chełmie i Zamościu).

Drogi w miejscowości Biała Podlaska

Najważniejsza droga miasta to stanowiąca północną obwodnicę droga krajowa nr 2. Jest to trasa o długości ok. 206 km łącząca Warszawę z granicą państwa z Białorusią w Terespolu (województwo lubelskie). Docelowo funkcje tranzytowe DK2 przejmie autostrada A2. DK2 przebiega z dala od centrum miasta. Jest ona częścią trasy europejskiej E30, biegnącej z irlandzkiego portu Cork do Omska w Rosji, o długości ok. 5800 km. Często uznawana jest za najważniejszy europejski szlak komunikacyjny na osi wschód – zachód; główna trasa dla dużych samochodów ciężarowych, wiozących zaopatrzenie z Europy Zachodniej do Rosji i na Białoruś.

Na terenie Białej Podlaskiej biegną także dwie drogi wojewódzkie – 811 i 812 (obie zaczynają swój bieg w jednym miejscu, na styku z krajową 2-ką, na północy miasta). Pierwsza ma długość 43 km i łączy Białą Podlaską ze wsią Sarnaki w województwie mazowieckim (konkretnie z drogą krajową nr 19). Droga kieruje się na północ. DW812 z kolei to bardzo długa, bo aż 151-kilometrowa trasa biegnąca na południe m.in. przez Włodawę i Chełm. Przez miasto DW812 prowadzi ulicami Janowską, Zamkową, Witoroską i Lubelską. Kończy bieg w Krasnymstawie.

 

BIAŁA PODLASKA - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Biała Podlaska. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Biała Podlaska. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
zobacz aktywną mapę

BIAŁA PODLASKA - WAŻNE MIEJSCA NA DROGACH

BIAŁA PODLASKA - GŁÓWNE DROGI i ULICE

2

Droga krajowa 2
Warszawa - Siedlce - Terespol - granica państwa (Białoruś)

811

Droga wojewódzka 811
Biała Podlaska - Konstantynów - Sarnaki

812

Droga wojewódzka 812
Biała Podlaska - Wisznice - Włodawa - Chełm - Rejowiec - Krasnystaw

POPULARNE W CONADROGACH.PL