1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Nowy Sącz - mapa samochodowa

NOWY SĄCZ - MAPA SAMOCHODOWA

NOWY SĄCZ - NA MAPIE

Nowy Sącz

Nowy Sącz jest miastem na prawach powiatu, położony w południowej Polsce, w województwie małopolskim (w latach 1975-1998 Nowy Sącz był siedzibą władz województwa nowosądeckiego). Leży w Kotlinie Sądeckiej, u ujścia Kamienicy do Dunajca. Miasto liczy ok. 83 tys. ludzi, mieszkających na 57,58 km kw. Nowy Sącz przecinają trzy drogi krajowe – nr 28, nr 75 i nr 87.
Nowy Sącz

Nowy Sącz nazywany jest „bramą” Sądecczyzny. Leży w bliskim sąsiedztwie miejscowości: Stary Sącz – miasto świętej Kingi i sióstr Klarysek, Rytro, Piwniczna, Muszyna i perła w koronie polskich uzdrowisk – Krynica oraz prężnie rozwijających się stacji narciarskich: Wierchomla, Sucha Dolina. Samo miasto z urokliwym, odnowionym centrum jest często odwiedzane przez kuracjuszy z okolicznych uzdrowisk.

Drogi w Nowym Sączu

Nowy Sącz leży na przecięciu aż trzech dróg krajowych – nr 28, nr 75 i nr 87. Co ciekawe DK87 własnie w Nowym Sączu zaczyna swój bieg.


DK28 – droga o długości ok. 350 km, łącząca Zator (województwo małopolskie) z granicą polsko-ukraińską w Medyce (województwo podkarpackie). Droga biegnie m.in. przez Wadowice, Nowy Sącz, Krosno, Sanok i Przemyśl. DK28 przebiega przez Nowy Sącz z zachodu na wschód, przez centrum miasta Bulwarem Narwiku, Kilińskiego i Lwowską.

DK75 – droga długości ok. 133 km, łącząca Kraków z granicą państwa ze Słowacją Muszynki; biegnie wzdłuż linii północ-południe wschodnimi obrzeżami Nowego Sącza, przecinając się i z krajową 28-ką, i z 87-ką (wszystkie trzy spotykają się na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Kilińskiego).

DK87 – zaczyna bieg na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Kilińskiego w centrum Nowego Sącza. Biegnie na południe ulicami Królowej Jadwigi, Zygmuntowską i Węgierską by po 28 km dotrzeć do polsko-słowackiej granicy w Piwnicznej-Zdroju.

Obwodnica Nowego Sącza

Ruch w mieście powinien rozładować system obwodnic od zachodu i północy miasta. Oddanie północnego odcinka obwodnicy Nowego Sącza drogi planowane jest na 30 lipca 2015 roku. W zamyśle obwodnica na zachodnich rogatkach miasta zepnie się z drogą krajową nr 28, a następnie przez nowy most na Dunajcu połaczy się z DK75.


Ciekawostką jest fakt, że w granicach miasta nie przebiega żadna droga wojewódzka.

NOWY SĄCZ - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Nowy Sącz. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Nowy Sącz. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
NOWY SĄCZ - aktualna mapa dróg

NOWY SĄCZ - GŁÓWNE DROGI I ULICE

NOWY SĄCZ - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Nowy Sącz

NOWY SĄCZ - JAK DOJADĘ

NOWY SĄCZ - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL