1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Ciechanów - mapa samochodowa

CIECHANÓW - MAPA SAMOCHODOWA

CIECHANÓW - NA MAPIE

Ciechanów

Ciechanów jest siedzibą powiatu ciechanowskiego. Położone w centralnej Polsce, w północnej części województwa mazowieckiego (w latach 1975-1998 Ciechanów był siedzibą władz województwa ciechanowskiego). Leży na Wysoczyźnie Ciechanowskiej, nad Łydynią (lewy dopływ Wkry), w odległości ok. 100 km od Warszawy. Na prawie 33 km kw. powierzchni miasta mieszka ok. 45 tys. ludzi. Mapę samochodową Ciechanowa tworzą m.in. drogi krajowe nr 50 i 60 jak też drogi wojewódzkie nr 615, 616 i 617.
Ciechanów

Największą atrakcją turystyczną Ciechanowa, a zarazem jednym z najciekawszych gotyckich obiektów obronnych w Polsce jest zamek książąt mazowieckich. Uwagę turystów przyciąga również neogotycki ratusz z 1844 r. W Ciechanowie corocznie odbywają się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Kupalnocka" (czerwiec) i Międzynarodowe Spotkania Teatralne "Dionizje" (maj). 

Mapa samochodowa Ciechanowa

Przez Ciechanów przebiegają dwie drogi krajowe, które stanowią główne osie transportu miasta. Obie wiodą przez ścisłe centrum miasta a pierwsza z nich właśnie w centrum zaczyna swój bieg. Chodzi mianowicie o drogę krajową nr 50, startującą na skrzyżowaniu Pułtuskiej i 11 Pułku Ułanów Legionowych. DK50 kieruje się na południe, odbijając od drugiej krajówki Ciechanowa – 60-ki. Krajowa droga nr 50 ma długość ok. 297 km i pełni funkcję gigantycznej obwodnicy Warszawy. Łączy Ciechanów i Ostrów Mazowiecką a biegnie przez Wyszogród, Sochaczew, Żyrardów, Mszczonów, Grójec i Mińsk Mazowiecki, otaczając stolicę niedomkniętym pierścieniem od zachodu, południa i wschodu. W granicach Ciechanowa droga biegnie wspomnianą już ul. 11 Pułku a następnie Płońską i nią opuszcza miasto.

Druga  krajówka na mapie drogowej Ciechanowa także kończy bieg w Ostrowi Mazowieckiej. To droga krajowa nr 60, która przecina miasto z zachodu na wschód ulicami Tatarską, 17 Stycznia i Pułtuską. Jest to droga krajowa o długości ok. 245 km, łącząca Łęczycę (województwo łódzkie) i Ostrów Mazowiecką właśnie. Biegnie przez Kutno, Gostynin, Płock i Maków Mazowiecki.

W 2019 roku zakończy się budowa wschodniej obwodnicy Ciechanowa, która połączy drogi krajowej nr 50 i 60. 

W Ciechanowie biegną trzy drogi wojewódzkie (wszystkie zaczynają tu swój bieg). Na mapie widzimy DW615, DW616 i DW617. Wszystkie trzy to drogi o znaczeniu wyłącznie lokalnym, bez większego znaczenie dla międzywojewódzkiego czy międzyregionalnego transportu. Droga wojewódzka nr 615 ma 33 km długości i biegnie z Ciechanowa do Mławy. Droga startuje w centrum Ciechanowa, odbijając od drogi krajowej nr 60 na skrzyżowaniu 17 Stycznia i Tatarskiej. DW616 łączy północne rogatki Ciechanowa z Rembielinem (DK57). Ma 49 km długości. Z kolei DW617 ma 26 km długości, startuje na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Pułtuskiej w centrum miasta (odbija od krajowej 60-ki) po czym kieruje się na północ. Kończy bieg w Przasnyszu.

CIECHANÓW - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Ciechanów. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Ciechanów. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
CIECHANÓW - aktualna mapa dróg

CIECHANÓW - GŁÓWNE DROGI I ULICE

CIECHANÓW - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Ciechanów

CIECHANÓW - JAK DOJADĘ

CIECHANÓW - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL