1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Ostrołęka - mapa samochodowa

OSTROŁĘKA - MAPA SAMOCHODOWA

OSTROŁĘKA - NA MAPIE

Ostrołęka

Ostrołęka pełni funkcję miasta powiatowego. Jest położona w centralnej Polsce, w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego (w latach 1975-1998 Ostrołęka była siedzibą władz województwa ostrołęckiego). Liczy ponad 53 tys. ludności mieszkającej na 28 km kw. Na sieć drogową Ostrołęki składają się m.in. drogi krajowe nr 61 i 53 oraz drogi wojewódzkie nr 544 i 627.
Ostrołęka

Ostrołęka położona jest nad Narwią. Jest dość specyficznym ośrodkiem turystyczno-krajoznawczym z racji okolicznych wsi kurpiowskich, gdzie przetrwały liczne elementy kultury ludowej.

Drogi w Ostrołęce

Przez Ostrołękę przebiegają dwie drogi krajowe. Ta istotniejsza, o większym znaczeniu dla regionu to droga krajowa nr 61. To trasa o długości ok. 257 km, łącząca Warszawę i Augustów (województwo podlaskie). Mija m.in. Legionowo, Pułtusk, Łomżę i Grajewo. DK61 biegnie północno-zachodnimi i północnymi obrzeżami miasta, zahaczając o jego centrum na wschodzie.

Druga droga to krajowa nr 53. Ta zaczyna bieg na północno-zachodnich rogatkach miasta, odbijając na północ od krajowej 61-ki. DK53 łączy Ostrołękę z Olsztynem (warmińsko-mazurskie) a jej długość to ok. 123 km. Ona nie zahacza o centrum Ostrołęki.

Mieszkańcy Ostrołęki od lat dopominają się o budowę skutecznej obwodnicy miasta, która rozładowałaby ruch na biegnącej w granicach Ostrołęki krajowej 61-ce. Powstało kilka wariantów takiej drogi – od krótkiego, 4-kilometrowego odcinka, po najdłuższy 20-kilometrowy. Droga nie mieści się w planach GDDKiA, więc jej realizacja będzie zależała od działań samorządowców i wsparcia rządowego.

W mieście zaczynają swój bieg dwie drogi wojewódzkie. Pierwsza z nich to droga wojewódzka nr 544, bardzo istotna dla lokalnego transportu arteria, łącząca trzy województwa (mazowieckie, warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie). Łączy Ostrołękę z Brodnicą (kujawsko-pomorskie) a jej długość to 162 km. DW544 biegnie przez Przasnysz, Mławę i Działdowo (warmińsko-mazurskie). Droga startuje daleko od centrum Ostrołęki, na zachodnich rogatkach miasta, odbijając od krajowej 61.

Druga droga wojewódzka miasta to droga nr 627, która jako jedyna zahacza o śródmieście Ostrołęki. DW627 startuje na północnym-wschodzie miasta i kieruje się na południe ul. Witosa a po chwili opuszcza miasto ul. Ostrowską. Jest to trasa o długości ok. 97 km łącząca Ostrołękę z Sokołowem Podlaskim (województwo mazowieckie). Droga biegnie m.in. przez Ostrów Mazowiecką.

OSTROŁĘKA - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Ostrołęka. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Ostrołęka. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
OSTROŁĘKA - aktualna mapa dróg

OSTROŁĘKA - WAŻNE MIEJSCA NA DRODZE

W miejscowości Ostrołęka znaleziono obiekty:

OSTROŁĘKA - GŁÓWNE DROGI I ULICE

OSTROŁĘKA - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Ostrołęka

OSTROŁĘKA - JAK DOJADĘ

OSTROŁĘKA - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL