• Facebook - conadrogach
Budowa autostrady A2: Oferty na odcinek Lubelska - Konik złożone
Jak dobrze pójdzie to latem tego roku będzie podpisana umowa na budowę jednego z odcinków autostrady A2 na trasie z Warszawy do Mińska Mazowieckiego. Oferty cenowe złożyło 12 wykonawców. Zdjęcia: Łukasz Jóźwiak, GDDKIA

Od 200 do 298 mln zł wahają się oferty złożone w przetargu na budowę autostrady A2 na wschód od Warszawy. Budową 5,6 km odcinka A2 od węzła Lubelska do węzła Konik zainteresowanych jest 12 wykonawców. Jest to jeden z dwóch odcinków na jakie podzielono budowę A2-ki z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Najniższą cenę, 200 mln zł, zaoferowała POLAQUA Sp. z o. o., natomiast najwyższą cenę, 298 mln zł, ma oferta złożona przez Konsorcjum MIRBUD S.A., Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. Jak informuje GDDKIA, 11 wykonawców zaoferowało termin realizacji 29 miesięcy, 1 wykonawca – 30 miesięcy (w trakcie robót budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wszyscy wykonawcy zaoferowali 10-letni okres gwarancji jakości.

Złożone oferty będą badane i oceniane pod kątem trzech kryteriów: cena, okres gwarancji, termin realizacji.

Podpisanie umowy planowane jest latem tego roku, przy założeniu, że nie będzie odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Do zadań wykonawcy będzie należało zoptymalizowanie zaproponowanych rozwiań technicznych, a następnie po pozyskaniu niezbędnych decyzji budowa 5,6 km odcinka autostrady A2 - dwóch jezdni po dwa pasy ruchu z rezerwą w pasie dzielącym 12,5 m pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu oraz węzła Konik. W ramach zadania przewidziana jest też budowa kładki pieszo-rowerowej w rejonie DK2 (w. Konik) oraz ścieżki rowerowej i chodnika w ciągu obiektów poprzecznych, przejścia dla zwierząt oraz infrastruktury towarzyszącej.

Realizacja odcinka autostrady A2 z Warszawy do autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego podzielona jest na dwa etapy:

  • odcinek I od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) o długości około 5,6 km
  • odcinek II od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km.

W ramach całej inwestycji powstanie 14,6 km autostrady A2 (2 jezdnie po 2 pasy ruchu z rezerwą 12,5 m pod budowę w przyszłości 3 pasa ruchu), węzeł Konik z drogą krajową nr 2/92 i urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-04-08 18:38
Noooo!!! Wreszcie!!!!! Kiedy będzie podpisana umowa???!!!??? I kiedy otwarcie ofert na odcinek Konik-Mińsk? Czy do mózgów drogowych decydentów naprawdę nie dochodzi oczywisty fakt, że tzw S2, węzeł "Lubelska" i dalej A2, to zespół naczyń połączonych i powinien być ukończony w tym samym czasie? Do tego należy też dodać S17 na odcinku Lubelska-Zakręt szczególnie wtedy, kiedy kontrakt na S17 od węzła "Lubelska" na wszystkie brakujące odcinki do Lublina jest już dawno podpisany.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: