1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Poznań: Remont trasy tramwajowej na ul. Hetmańskiej, wyznaczono objazdy

Poznań: Remont trasy tramwajowej na ul. Hetmańskiej, wyznaczono objazdy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, ZDM Poznań
  3. 2024-04-25
Poznań: Remont trasy tramwajowej na ul. Hetmańskiej, wyznaczono objazdy
Na czas remontu torów tramwajowych na Hetmańskiej w Poznaniu wyznaczono objazdy. Mapa: ZDM Poznań
W ten weekend rozpocznie się remont przejazdu przy skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej (DW196) i Kolejowej oraz naprawa rozjazdów na węźle tramwajowym Hetmańska – Głogowska (południowa wylotówka z Poznania). Prace potrwają do 17 maja.

Prace remontowe na ul. Hetmańskiej rozpoczną się w sobotę, 27 kwietnia. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zaplanowano je na około 3 tygodnie. Uniemożliwią one przejazd tramwajów ulicą Hetmańską od skrzyżowania z ulicami 28 Czerwca 1956 r. do skrzyżowania z ul. Głogowską. Dlatego zostaną wprowadzone zmiany na liniach tramwajowych. Nieczynne będzie też przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską (przy przystankach tramwajowych). Zmieniona zostanie również organizacja transportu publicznego.

Czas, kiedy niemożliwy będzie ruch tramwajów na odcinku ulicy Hetmańskiej, zostanie wykorzystany na remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. Te prace prowadzone będą w dniach od 27 kwietnia do 5 maja. Na odcinku ok. 40 metrów wymienione zostaną szyny, usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa.

Będą olbrzymie utrudnienia na A2. Dobudują trzeci pas na obwodnicy Poznania

W związku z prowadzonymi pracami na zmiany w organizacji ruchu drogowego muszą przygotować się kierowcy. W trakcie remontu niemożliwy będzie przejazd (w obu kierunkach) w relacji Kolejowa-Górecka oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko (lewoskręty z ul. Hetmańskiej w Górecką i Kolejową). Również jadący ulicami Kolejową i Górecką nie będą mieli możliwości pojechania prosto przez skrzyżowanie oraz skrętu w lewo w ul. Hetmańską. Sugerowane trasy objazdów ulicami Dmowskiego, Krauthofera i Górecką pokazane są na załączonej grafice. Utrzymany zostanie ruch na ulicy Hetmańskiej, choć jezdnia - wraz z postępem prac - może ulegać czasowym zwężeniom.

Ponadto w dniach od 27 kwietnia do 17 maja, na czas remontu nawierzchni przejazdu przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniu ul. Hetmańska-Głogowska zamknięte zostanie przejście dla pieszych po wschodniej stronie skrzyżowania.

Remonty i objazdy Hetmańska/Głogowska w Poznaniu

Mapa: ZDM Poznań

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 196 Jak dojadę - Poznań