CoNaDrogach.PL

coNaDrogach.PL: / Zarejestruj się

Autostrada A4 Jarosław - Przemyśl dla kierowców

Nadzór budowlany dopuścił do użytku 25-kilometrowy odcinek autostrady A4 Jarosław Zachód - Przemyśl. Kierowcy mają do dyspozycji 18-kilometrowy odcinek od węzła Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do węzła Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna). - Termin otwarcia autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Jarosław Wschód uzależnione jest od wykonawcy sąsiedniego odcinka, w kierunku Rzeszowa, który buduje węzeł w rejonie Wierzbnej. Planowane jest to w III kwartale tego roku - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakończyły się roboty na całym 25-kilometrowym odcinku autostrady A4 Jarosław Zachód – Przemyśl, realizowanym w  systemie projektuj-buduj i dla całego odcinka Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego (WINB) wydał decyzję zezwalającą na użytkowanie. Jako pierwszy oddany do ruchu został 18-kilometrowy odcinek od w. Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do w. Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna). Natomiast oddanie do ruchu odc. w. Jarosław Zachód – w. Jarosław Wschód uzależnione jest od zakończenia budowy węzła Jarosław Zachód realizowanego w ramach sąsiedniego kontraktu Rzeszów (w.Rzeszów Wschód) - Jarosław (w. Jarosław Zachód). Planowane jest to w III kwartale br.

Wykonawcą prac była firma Budimex S.A. Wartość umowy to 969,2 mln PLN. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj. Systemem, który z założenia miał na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Dzięki temu inwestycja zrealizowana została w szybszym tempie.

Oddany do ruchu odcinek A4 znacznie ułatwi i przyspieszy ruch pojazdów. Pozwoli na komfortową jazdę, usprawni ruch, poprawi bezpieczeństwo oraz zapewni oszczędność czasu, zwłaszcza dla podróżujących z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.

ZOBACZ PODOBNE

Śląskie: Utrudnienia na krajówkach w czasie Tour De Pologne
Śląskie: Utrudnienia na krajówkach w czasie Tour De Pologne
A4 46 78 2015-07-31 | 12:37

Na czas trwania wyścigu 72 Tour De Pologne wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące województwa śląskiego.

Podkarpackie: Remont mostu na DK19
Podkarpackie: Remont mostu na DK19
19 2015-07-29 | 13:21

Drogowcy rozpoczęli remont mostu na rzece Stobnica w miejscowości Domaradz w woj. podkarpackim. Kierowcy podróżujący droga krajową nr 19 muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Raport z budowy autostrady A4 Rzeszów – Jarosław
Raport z budowy autostrady A4 Rzeszów – Jarosław
A4 2015-07-28 | 21:01

Trwają prace na ostatnim odcinku autostrady A4 Rzeszów – Jarosław. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Budimex SA i Strabag sp. z o.o. Termin realizacji tego 41 km odcinka to maj 2016 roku.

Uwaga! Remont węzłów autostrady A4 Chorzów - Katowice
Uwaga! Remont węzłów autostrady A4 Chorzów - Katowice
A4 2015-07-27 | 21:32

Z wtorku na środę 28/29 lipca drogowcy ruszają z remontem nawierzchni autostrady A4 na łącznicach węzłów: Chorzów (Batory) oraz Witosa i Bocheńskiego w Katowicach. Kierowców czekają duże utrudnienia ...

Utrudnienia na mazowieckich A2, S8 i DK61 w dniach 24 – 30 lipca
Utrudnienia na mazowieckich A2, S8 i DK61 w dniach 24 – 30 lipca
A2 S8 61 2015-07-24 | 19:47

W najbliższym tygodniu na mazowieckich drogach krajowych wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tradycyjnie już utrudnienia wystąpią na autostradzie A2, Trasie AK w Warszawie (przebu...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
Czego szukasz?

Lokalizacja: