1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trasy nad morze z utrudnieniami. Remonty na A1 pod Gdańskiem, budowa S6 na wybrzeżu oraz S3 do Świnoujścia

Trasy nad morze z utrudnieniami. Remonty na A1 pod Gdańskiem, budowa S6 na wybrzeżu oraz S3 do Świnoujścia

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-26
  4. Aktualizacja: 2024-05-29
Trasy nad morze z utrudnieniami. Remonty na A1 pod Gdańskiem, budowa S6 na wybrzeżu oraz S3 do Świnoujścia
Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej - prace na węźle Gdańsk Południe. Zdjęcia: GDDKIA
Jadąc na długi weekend czy urlop musimy liczyć się z dużymi utrudnieniami na trasach dojazdowych nad morze. Roboty drogowe prowadzone są na autostradzie A1 Gdańsk – Toruń. Zablokowana jest jezdnia A1 i często tworzą się korki. Swoje dokłada też budowa drogi ekspresowej S6, a zwłaszcza na węźle Gdańsk Południe, obwodnicy Trójmiasta. Z kolei dojazd w okolice Świnoujścia utrudnia budowa drogi ekspresowej S3. Tu utrudnienia są m.in w okolicy Wolina i Międzyzdrojów.

Długi weekendy majowo-czerwcowy oraz wakacyjny sezon urlopowy to czas wzmożonych wyjazdów nad morze. Oto aktualne utrudnienia na trasach nad morze zwiazane z remontami i budową dróg:  

Korki przez remonty na autostradzie A1 Gdańsk - Toruń

Budowa drogi ekspresowej S6. Największe korki na obwodnicy Trójmiasta i obwodnicy Słupska

Budowa drogi S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn to utrudnienia w Wolinie i Międzyzdrojach

 

Korki przez remonty na autostradzie A1 Gdańsk - Toruń

W połowie kwietnia ruszył remont autostrady A1 Gdańsk - Toruń. Obecnie prace prowadzone są na 8-kilometrowym odcinku autostrady A1 w kierunku Łodzi – na wysokości m. Pelplin. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Na odcinku A1 w kierunku Łodzi (km 35+889 do 43+350 km) ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska. Węzeł Pelplin będzie zamknięty w kierunku Gdańska. 

Remont autostrady A1 w węzła Pelplin, ruch zawężoną jezdnią, częściowo zamknięty węzeł

Autostrada A1 Gdańsk - Toruń, utrudnienia na węźle Pelplin

Mapa: GTC

Prace remontowe na wspomnianym odcinku A1 potrwają do czerwca. Później obejmą kolejny odcinek Bursztynowej Trasy.

Wszystkie aktualne utrudnienia na całej autostradzie A1

Remont nawierzchni 152-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Gdańska do Torunia będzie trwał etapami przez najbliższe pięć lat. Prace będą prowadzone równocześnie na dwóch kilkukilometrowych odcinkach (6-8 km), na których ruch będzie odbywał się jedną jezdnią autostrady w schemacie 2+1 (np. 2 pasy w kierunku Łodzi i 1 pas w kierunku Gdańska, w zależności, na której jezdni prowadzony jest remont).

Na pocieszenie przypominamy, że został przedłużony bezpłatny przejazd autostradą A1 dla aut osobowych. - Zgodnie z instrukcją otrzymaną z Ministerstwa Infrastruktury, od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 roku wszystkie pojazdy kategorii 1 i 1A będą nadal zwolnione z opłat za przejazd AmberOne Autostradą A1 – przypomina koncesjonariusz, spółka GTC.

Autostrada A1 nadal będzie bezpłatna

Pamiętajmy jednak, że zwolnienie z opłat nie oznacza otwartych bramek na A1. Podjeżdżając do bramek wjazdowych należy pobrać bilet, natomiast przy zjeździe z autostrady bilet należy przekazać inkasentowi, który otworzy szlaban.

Budowa drogi ekspresowej S6. Największe korki na obwodnicy Trójmiasta i obwodnicy Słupska

Trwa budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej w ramach realizacji drogi ekspresowej S6 Koszalin – Gdańsk. Jej realizacja ma przynieść ulgę i odkorkować obecną trasę S6 omijającą Trójmiasto. Do tego czasu postoimy w korkach, bo to jedna z głównych tras dojazdowych nad Bałtyk po zjechaniu z autostrady A1.

Największe utrudnienia czekają na kierowców w obszarze węzła Gdańsk Południe, gdzie łączy się droga S6 z Południową Obwodnicą Gdańska w ciągu trasy S7.

Wszystkie aktualne utrudnienia na drodze S7

Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej - prace na węźle Gdańsk Południe. Zdjęcia: GDDKIA

Przebudowywany węzeł Gdańsk Południe. Zdjęcia: GDDKIA

Węzeł Gdańsk Południe jest rozbudowywany do nowego wpięcia OMT. Niemal codziennie miejsce to jest zakorkowane, bo prace realizowane są pod ruchem.

Wszystkie aktualne utrudnienia na drodze S6

Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej OMT zakończy się w przyszłym roku. Ostatnio podawanym przez GDDKIA terminem zakończenia budowy S6-ki jest wrzesień 2025 r. To później niż wynikało z umowy. GDDKIA uznała jednak roszczenia wykonawcy, który domagał się zmiany terminu z uwagi na późne wydanie zezwolenia na budowę ZRID.

Wartość całej inwestycji to ponad 2 mld zł. Po jej ukończeniu do dyspozycji kierowców będzie ponad 39 km nowej drogi. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej połączy Obwodnicę Południową Gdańska i Trasę Kaszubską tworząc zewnętrzną obwodnicę w stosunku do istniejącej już Obwodnicy Trójmiasta.

W ramach budowy drogi S6 poszerzana jest też obwodnica Słupska. Tu również trzeba liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Na szczęście zakończyła się już modernizacja drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk - Ustka. Kierowcy i rowerzyści zyskali bezpieczną, wygodną trasę nad morze.

Budowa drogi S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn to utrudnienia w Wolinie i Międzyzdrojach

W województwie zachodniopomorskim trwa budowa drogi ekspresowej S3 na trasie Troszyn - Świnoujście. Prace są mocno zaawansowane na dwóch odcinkach realizacyjnych Troszyn – Dargobądz i Dargobądz – Świnoujście o łącznej długości 33 km. Budowa ostatniego fragmentu S3-ki w woj. zachodniopomorskim ruszyła w 2022 roku, a powinna zakończyć się przed wakacjami tego roku.

Obecnie w wielu miejscach kierowcy korzystają już z elementów nowego układu drogowego. Ekspresowa S3 powstaje głównie w śladzie istniejącej DK3, co wymusza wiele zmian organizacji ruchu. Utrudnienia na DK3 są m.in. w miejscowości Wolin, gdzie powstaje nowy most, bliźniaczy do istniejącego już od 20 lat. 

Nowy most w ciągu drogi ekspresowej S3 w Wolinie

Nowy most w ciągu drogi ekspresowej S3 w Wolinie. Zdjęcia: GDDKIA

Roboty komplikują również podróżowanie na odcinkach: Międzyzdroje – Dargobądz, obwodnicy Dargobądza, Dargobądz – Świnoujście i obwodnicy Wolina.

Aktualne utrudnienia w ruchu na DK3

W związku z pracami utrudnienia w ruchu występują też na istniejącym odcinku S3 - obwodnicy Troszyna.

Obecne utrudnienia na całej drodze ekspresowej S3

Przypominamy, że od końca czerwca 2023 roku można dojechać do Świnoujścia od polskiej strony bez przeprawiania się promem przez cieśninę Świna. Oba brzegi połączył tunel o całkowitej długości 1800 metrów.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Gdańsk Jak dojadę - Gdynia