CoNaDrogach.PL

coNaDrogach.PL: / Zarejestruj się

Warszawa: Zamknięte zjazdy Trasy Łazienkowskiej na Żoliborz i Wilanów
Utrudnienia - realizacja inwestycji.

Trwający od połowy ubiegłego roku remont estakad Trasy Łazienkowej w miniony weekend objął kolejne obiekty. Wyłączone z ruchu zostały estakady zjazdowe prowadzące od strony Pragi Południe w kierunku Żoliborza i Wilanowa. Trasa prawie na całej długości leży w ciągu drogi krajowej nr 2.

Od 16 lutego wykonawca przystąpił do prac rozbiórkowych, które potrwają około 3 tygodni. Rozbiórka rozpocznie się od usuwania nawierzchni asfaltowej na wyłączonych z ruchu łącznicach.

W ramach trwającej inwestycji przebudowane będą wszystkie estakady Trasy Łazienkowej na węźle z Wisłostradą oraz jedna estakada po stronie praskiej. Pozostałe obiekty na węźle z Wałem Miedzeszyńskim zostały gruntownie wyremontowane w minionych latach.

Prace budowlane w terenie rozpoczęły się w czerwcu 2013 roku. Wyłączone z ruchu zostały wtedy dwie pierwsze estakady po południowej stronie węzła z Wisłostradą.  Kolejne dwie łącznice zamknięto i rozebrano w lipcu. W sierpniu natomiast ruszył demontaż estakady na węźle z Wałem Miedzeszyńskim.

Duże zaangażowanie prac i sprzyjające warunki atmosferyczne dają efekty widoczne dla przejeżdżających kierowców. Większość podpór jest już gotowa, a na estakadzie prowadzącej od strony Wilanowa w kierunku Pragi Południe trwają przygotowania do betonowania płyty na której, po wykonaniu izolacji, ułożona zostanie nawierzchnia. Jeśli pogoda nadal będzie sprzyjać, budowa nowych estakad na węźle z Wisłostradą zakończy się w trzecim kwartale 2014 roku i po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie estakady zostaną udostępnione kierowcom. Budowa łącznicy na węźle z Wałem Miedzeszyńskim ma zakończyć się w październiku.

Ostatnie dwie estakady przeznaczone do przebudowy – wjazdowe w kierunku centrum od strony Wilanowa i Żoliborza – będą zamykane i rozbierane na przełomie lutego i marca br.

Wszystkie prace związane z prowadzoną inwestycją mają zakończyć się w kwietniu 2015 r. Koszt przebudowy dziewięciu estakad wyniesie ok. 31 mln zł. Wykonawcą robót jest firma STRABAG Sp. z o.o. Inwestycja finansowa jest z budżetu m.st. Warszawy.

Trasa Łazienkowska jest jedną z głownych arterii komunikacyjnych Warszawy relacji wschód - zachód. Trasa Łazienkowska jest fragmentem obwodnicy śródmiejskiej, biegnie w ciągu drogi krajowej nr 2.

ZOBACZ PODOBNE

Kolejna porcja utrudnień na mazowieckich krajówkach
Kolejna porcja utrudnień na mazowieckich krajówkach
S8 60 61 76 2015-07-31 | 16:35

Mazowieccy drogowcy poinformowali o utrudnieniach na drogach krajowych w dniach 31 lipca – 6 sierpnia. Kierowcy muszą uważać na nową organizację ruchu na Trasie AK w Warszawie (przebudowa drogi S8) o...

Obwodnica Warszawy: 20 chętnych do budowy węzła Lubelska (A2/S2/S17)
Obwodnica Warszawy: 20 chętnych do budowy węzła Lubelska (A2/S2/S17)
S17 S2 2015-07-31 | 15:09

Długa jest kolejka chętnych do realizacji węzła Lubelska w ciągu obwodnicy Warszawy. Węzeł, który zepnie drogę ekspresową S2 (Południowa Obwodnica Warszawy) i drogę S17 (Wschodnia Obwodnica Warszawy) ...

Śląskie: Utrudnienia na krajówkach w czasie Tour De Pologne
Śląskie: Utrudnienia na krajówkach w czasie Tour De Pologne
A4 46 78 2015-07-31 | 12:37

Na czas trwania wyścigu 72 Tour De Pologne wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące województwa śląskiego.

Droga S17: Kołbiel - Garwolin
Droga S17: Kołbiel - Garwolin
S17 2015-07-29 | 17:21

Przebieg drogi ekspresowej S17 pomiędzy obwodnicą Kołbieli i obwodnicą Garwolina. W ciągu drogi zaplanowano budowę węzłów Kołbiel - na przecięciu z drogą krajową nr 50 oraz Lipówki - na przecięciu z d...

Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7
Zachodnia obwodnica Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7
S7 2015-07-29 | 14:56

Mapa przedstawia odcinek drogi ekspresowej S7, który będzie pełnił rolę zachodniej obwodnicy Radomia. Realizacja 24,6 km obwodnicy Radomia na parametrach trasy ekspresowej przewiduje budowę dwóch jezd...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
Czego szukasz?

Lokalizacja: