• Facebook - conadrogach
Długi weekend 11-13 listopada na drogach krajowych. Sprawdzamy gdzie utrudnienia…
Przed nami kolejny długi weekend. Sprawdzamy sytuację na autostradach, ekspresówkach i pozostałych drogach krajowych.

Mamy kolejny długi weekend listopadowy. Zmienne, często niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz wzmożony ruch na drogach zmuszają do zachowania szczególnej ostrożności podczas podróży. Sprawdziliśmy gdzie trwają prace drogowe i mogą tworzyć się korki.

Przypominamy, że 10 listopada w, godzinach od 18.00 do 22.00, a 11 listopada w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Prowadzone są prace remontowe, w tym na niektórych trasach szybkiego ruchu.

W woj. śląskim:

Autostrada A4

A4 Gliwice Sośnica - Zabrze Południe – trwa remont obiektu mostowego. Zawężone są jezdnie autostrady. Ruch dwukierunkowy jedną jezdnią po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Na odcinku Katowice-Gliwice naprawiane są podłużnych i poprzecznych spękań nawierzchni autostrady.

Droga ekspresowa S1

W Dąbrowie Górniczej remontowany jest wiadukt nad ul. Piłsudskiego zamknięty pas prawy jezdni prawej kierunek Cieszyn – Tychy.

Natomiast w Sosnowcu w związku z remontem obiektu mostowego wyłączono z ruchu jezdnię prawą kierunek Tychy. Ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią lewą kierunek Warszawa.

W woj. małopolskim:

Autostrada A4

Prowadzone są roboty naprawcze obiektów inżynierskich pod łącznicą Kraków - Rzeszów węzła Kraków Bieżanów na autostradzie A4. Jezdnia prawa w kierunku Tarnowa oraz lewa w kierunku Katowic - wyłączenie lewego pasa ruchu. Ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Droga ekspresowa S7

Remont mostu na potoku Trebuńka w miejscowości Stróża. Ruch prowadzony sąsiednią jezdnią, objazdem z ronda rozprowadzającego na węźle Stróża.

W woj. lubuskim

Droga ekspresowa S3

W związku z budową drogi ekspresowej S3 Sulechów – Nowa Sól na duże utrudnienia natkniemy się na trasie Sulechów - Zielona Góra, węzeł Północna - węzeł Niedoradz i Niedoradz - Nowa Sól. Roboty prowadzone odcinkami. Może wystąpić wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na okres do 10 min.

Na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego trwa przebudowa łącznic na połączeniu z drogą wojewódzką nr 132 ( ul. Kostrzyńska w Gorzowie Wlkp.). Zamknięta jest łącznica zjazdowa kierunek Kostrzyn i łącznica wjazdowa kierunek Zielona Góra. Zalecany objazd ul. Dobrą i Kostrzyńską.

Na węźle Wieprzyce przeniesiono ruch z dwóch jezdni ma jedną jezdnię w związku z budową II jezdni Obwodnicy Gorzowa Wlkp.

W woj. pomorskim

Droga ekspresowa S6

Na węźle Karczemki łącznica do od strony Gdyni do Centrum Gdańska w związku z remontem nasypów zamknięty jest lewy pas ruchu.

W woj. warmińsko-mazurskim

Droga ekspresowa S7

Na odcinku obwodnicy Miłomłyna (S7 Miłomłyn Płn. - Miłomłyn Płd.) utrudnienia w ruchu w miejscu wyjazdów z terenu budowy drogi ekspresowej S7 . Jest ręczne kierowanie ruchem.

W woj. mazowieckim

Droga ekspresowa S7

Na trasie Skurów – obwodnica Białobrzegów i dalej do Kępina prowadzone są prace utrzymaniowe. Obowiązuje ograniczenie prędkości. Prace potrwają do 18 listopada.

Droga ekspresowa S8

W związku z budową obwodnicy podwarszawskich Marek w Radzyminie trudniej poruszać się ze względu na zawężenia jezdni i ograniczenia prędkości.

W woj. świętokrzyskim

Droga ekspresowa S7

W związku z budową drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego zmieniona jest organizacja ruchu na obwodnicy Jędrzejowa. Kierowcy muszą zwrócić szczególna uwagę na ograniczenia w ruchu i zmiany pasów ruchu.

W woj. lubelskim

Droga ekspresowa S17

Na obwodnicy Lublina wykonawca zajmuje się remontem drogi ekspresowej S17 na odcinku węzeł Kurów Zachód - węzeł Kurów Wschód. Prace mają potrwać do 12 listopada.

 

Remonty dróg i mostów trwaja tez na drogach krajowych.

DK1

  • Ponadto na drodze krajowej nr 1 Kościelec – Rząsawa duże utrudnienia na jezdni w kierunku na Częstochowę. Niedogodności związane są z budowa autostrady A1.

  • W Pszczynie ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK1 z ul. Hallera. Na czas budowy, zamknięty zostanie przejazd poprzeczny przez skrzyżowanie. Ruch z wlotów bocznych, będzie odbywał się tylko na relacjach prawoskrętnych. Na ciągu zasadniczym, w miarę postępu prac wprowadzane będą kolejne etapy zastępczej organizacji ruchu, związane z zamykaniem poszczególnych pasów ruchu.

DK2

  • Na obwodnicy Siedlec w ciągu DK2 wyłączony z ruchu jest jeden pas. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h.

  • Trudności też w Terespolu gdzie jest obustronne zwężenie jezdni na moście przez zalew rzeki Bug - teren Drogowego Przejścia Granicznego w Terespolu. Remontowany jest most.

DK5

  • W woj. wielkopolskim w związku z budową drogi ekspresowej S5 na odcinkach Gniezno – Żnin, Modliszewo-Łabiszynek, Goślinowo – Gniezno i w miejscowości Mielno miejscami zamknięta jest DK5. Wytyczone są objazdy lub ruch prowadzony jest wahadłowo.

DK7

  • Budowa drogi ekspresowej S7 Gdańsk – Elbląg oznacza duże utrudnienia na krajowej siódemce. Wyjazdy z budowy, ograniczenia prędkości i szerokości jezdni, wprowadzony ruch okrężny w m. Kiezmark Dworek-Stróża, przewężenia na odcinkach w bezpośrednim sąsiedztwie robót, objazdy. To obraz warunków drogowych m.in. na odcinkach: Cedry Małe Kol.-Nowy Dwór Gdański, Nowy Dwór Gd.-Kmiecin, Elbląg – Jazowa.

ZOBACZ PODOBNE

Dolnośląskie: Na tych drogach napotkasz ekipy remontowe
Dolnośląskie: Na tych drogach napotkasz ekipy remontowe
12 3 33 36 8 2017-03-24 | 09:49

Z wiosną ruszyły remonty cząstkowe na drogach krajowych Dolnego Śląska. W najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach krajowych nr 8, 5, 3 12, 33 i 36.

Tona śmieci na autostradzie A4
Tona śmieci na autostradzie A4
A4 2017-03-24 | 09:41

Blisko tonę śmieci zebrali tylko w ciągu jednego weekendu pracownicy firmy działającej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na opolskim odcinku autostrady A4. I to nie z koszy na...

GDDKIA: 1300 km dróg w realizacji, 700 km w przetargu
GDDKIA: 1300 km dróg w realizacji, 700 km w przetargu
A1 S17 S3 S5 S7 S8 2017-03-21 | 13:46

Obecnie prace projektowe i budowlane toczą się na ponad 1300 km odcinków nowych dróg w Polsce. Na zadania o długości ponad 700 km prowadzone są postępowania na wybór wykonawców.

DK28: Wznowiono remont mostu w Jaśle
DK28: Wznowiono remont mostu w Jaśle
28 2017-03-21 | 10:45

Rozpoczął się drugi etap remontu mostu nad rzeką Wisłoka w Jaśle w ciągu drogi krajowej nr 28. Prace potrwają do września 2017 r. Do lipca trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Utrudnienia na DK8 w okolicach obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej
Utrudnienia na DK8 w okolicach obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej
8 2017-03-21 | 10:27

W związku z rozbudową drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej S8 na odcinku od węzła Poręba (bez węzła) – do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej, czyli na odcinku o długości 16,11 km., w dniach...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: