• Facebook - conadrogach
Kraków: Miliony na rozbudowę DK79  - ul. Igołomską
Rozbudowa ul. Igołomskiej w Krakowie będzie kontynuowana. II etap obejmie odcinek DK79 od od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską. Miasto pozyskało 310 mln zł dotacji z UE na ten cel. Zdjęcia: UM Kraków

310 mln złotych – tyle wynosi unijne dofinansowanie na rozbudowę ul. Igołomskiej w Krakowie, które zostało przyznane dla Krakowa przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wkrótce ruszy drugi etap inwestycji. Rozbudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 79 pojedziemy w 2019 roku.

Pierwszy etap tej ważnej inwestycji został zrealizowany w ubiegłym roku i obejmował przebudowę odcinka od skrzyżowania ul. Igołomskiej z ul. Brzeską do granicy miasta. W tym roku ruszą prace związane z drugim etapem, który jest na etapie procedury podpisania umowy z wykonawcą.

Drugi etap inwestycji obejmie rozbudowę ul. Igołomskiej od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską. Na długości całego tego odcinka (7,5 km) powstaną ścieżki rowerowe, zostaną również przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz remont pętli tramwajowej w Pleszowie.

Dofinansowanie obejmuje dwa etapy inwestycji, a jego wartość może ulec obniżeniu po rozstrzygnięciu przetargu na II etap rozbudowy ulicy. Kraków otrzyma ponad 310 milionów złotych, czyli pełną kwotę, o jaką wnioskował. To środki unijne z programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Wartość całego projektu, który rozpatrywało CUPT, to prawie 437 milionów złotych.

To drugie tak znaczące dofinansowanie dla stolicy Małopolski, po przeznaczeniu 150 mln złotych przebudowę na al. 29 Listopada.

ZOBACZ PODOBNE

Najpierw dokumentacja, potem rozbudowa DK94 Modlnica – Giebułtów
Najpierw dokumentacja, potem rozbudowa DK94 Modlnica – Giebułtów
94 2017-02-27 | 12:09

Drogowcy wyłonią w przetargu wykonawcę dokumentacji dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 na odcinku Modlnica – Giebułtów. Trasa rozbudowana zostanie do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP najprawdop...

Budowa obwodnicy Łochowa staje się coraz bliższa
Budowa obwodnicy Łochowa staje się coraz bliższa
62 2017-02-27 | 10:56

Ministerstwo Infrastruktury przyjęło Program Inwestycyjny dla budowy obwodnicy Łochowa w woj. mazowieckim. Obwodnica, realizowana w formule Projektuj i Buduj, będzie nowym odcinkiem drogi krajowej nr ...

DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
36 2017-02-17 | 14:38

Otwarto oferty cenowe na przebudowę drogi krajowej nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim. Zadanie ma być zrealizowane w około 3 miesiące od daty podpisania umowy.

Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
16 2017-02-16 | 13:15

Umowa na wykonanie połączenia miasta od strony ulicy Płoskiego z budowaną obwodnicą Olsztyna (w ciągu drogi ekspresowej S51 i krajowej nr 16) już podpisana. Tymczasem jak zapowiada prezydent miasta, w...

Utrudnienia na A4 Kraków - Katowice
Utrudnienia na A4 Kraków - Katowice
A4 2017-02-16 | 11:06

Prowadzone są prace w rejonie węzła Rudno na autostradzie A4 Katowice –Kraków. Jezdnia w kierunku Katowic może się blokować.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: