• Facebook - conadrogach
Łódź: Ulica Rokicińska w ciągu DW713 zostanie przebudowana
Miliony złotych trafia na modernizację drogi wojewódzkiej nr 713. Przebudowy doczeka się odcinek Kurowice - Ujazd i ul. Rokicińska w Łodzi. Zdjęcia: ZDW Łódź

W najbliższych latach zmodernizowane będą dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 713: biegnący przez Łódź (ulica Rokicińska) i odcinek między Kurowicami a Ujazdem. Inwestycja w Łodzi ma być realizowana etapami a pierwsze prace mogą ruszyć jesienią br.

- Podpisaliśmy umowę partnerską, dzięki której wspólnie przebudujemy ciąg drogi wojewódzkiej 713. Przy czym część od ulicy Malowniczej do granic Łodzi, czyli ul. Rokicińska, będzie realizowana przez miasto, a pozostały odcinek przez województwo - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Obecnie trwają procedury związane ze składaniem wniosku o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Szacowana wartość projektu to 40,6 mln zł, a dofinansowanie, o które stara się miasto wynosi 31,5 mln zł.

Miasto zmodernizuje ponad trzykilometrowy odcinek DW713. Inwestycja potrwa 2-3 lata. Oprócz prac budowlanych wykonane zostaną nasadzenia drzew - 130 klonów zwyczajnych i leszczyn pospolitych.

- Przebudowa będzie polegała na tym, że zbudujemy jezdnię siedmiometrową, czyli po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Taka jest dostępność terenu. Zwiększymy nośność tej drogi, aby była dostosowana do ruchu pojazdów ciężarowych. Dodatkowo powstaną chodniki, drogi rowerowe, nowe oświetlenie i przystanki. Przebudowane zostaną także dwa przejazdy przez torowiska i kanalizacja deszczowa. To duża inwestycja, dlatego będzie realizowana etapami. Mam nadzieję, że uda się ją zakończyć w ciągu dwóch sezonów budowlanych - mówiła Katarzyna Mikołajec.

Prace rozpoczną się w tym roku i będzie to spore wyzwanie, jeśli chodzi o organizację ruchu, obecnie trwa jej opracowywanie. Do czerwca będzie informacja o dofinansowaniu. Potem rozpoczną się procedury przetargowe. Wykonawca najprawdopodobniej będzie mógł rozpocząć prace we wrześniu.

Inwestycja jest realizowana wspólnie z Urzędem Marszałkiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich przebuduje inny odcinek tej trasy 713 między Kurowicami a Ujazdem. Jego długość wyniesie 18,5 km. Modernizacja, warta ponad 120 mln zł spowoduje poprawę dostępności komunikacyjnej województwa, a na drodze będzie bezpieczniej.

ZOBACZ PODOBNE

Obwodnica Wielunia - podglądamy przed otwarciem 10
Obwodnica Wielunia - podglądamy przed otwarciem
74 2017-03-20 | 15:22

Obwodnicą Wielunia pojedziemy od kwietnia 2017 roku. To jedna z priorytetowych obwodnic w Polsce w programie na lata 2014-2020. Przeszło 13-kilometrowa obwodnica Wielunia jest częścią drogi krajowej n...

Lada dzień otwarcie obwodnicy Wielunia
Lada dzień otwarcie obwodnicy Wielunia
74 2017-03-20 | 13:59

W centralnej części kraju dobiega końca budowa obwodnicy Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 74, której oddanie do ruchu planowane jest najpóźniej na początku kwietnia br. Obwodnica przejmie ruch cięża...

DW754 przez Bałtów w woj. świętokrzyskim zamknięta
DW754 przez Bałtów w woj. świętokrzyskim zamknięta
754 2017-03-14 | 10:57

Rozpoczęły się intensywne prace nad budową drogi wojewódzkiej nr 754 woj. świętokrzyskim na odcinku od skrzyżowania ulicy Bałtowskiej z ulicą Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim przez Bałtów do skr...

Świętokrzyskie: Obwodnica Ćmielowa w przyszłym roku
Świętokrzyskie: Obwodnica Ćmielowa w przyszłym roku
755 2017-03-14 | 10:37

Trwają prace przy budowie obwodnicy Ćmielowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 755. Sprzęt ciężki wyznaczył już przyszłą trasę, która odciąży ruch przez centrum miasta.

Grupa wsparcia dla budowy S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi
Grupa wsparcia dla budowy S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi
S14 2017-03-03 | 09:53

- Dziś mówimy politykom i rządowi PiS „sprawdzamy”, spełnijcie własne obietnice – mówili zgodnie samorządowcy, posłowie i radni, którzy domagają się dokończenia budowy drogi ekspresowej S14, która od ...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: