• Facebook - conadrogach
Mazowieckie: W 2019 r. obwodnica Góry Kalwarii rozładuje korki na DK79 i DK50
Najpóźniej w listopadzie 2019 r. powinna powstać obwodnica Góry Kalwarii w ciągu DK50 i DK79. W pierwszych dniach kwietnia br GDDKiA podpisała umowę na realizację obwodnicy w trybie projektuj i buduj. Zdjęcia: GDDKiA

Umowa na realizację obwodnicy Góry Kalwarii wreszcie podpisana! Prace o wartości ponad 313 mln zł wykona konsorcjum firm Intercor oraz Planeta w ciągu 35 miesięcy, tj. najpóźniej do listopada 2019 r. Obwodnica o długości 9 km będzie częścią dróg krajowych nr 50 i 79.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i Buduj”. Wykonawca musi zając się zoptymalizowaniem rozwiązań przyjętych w istniejącej już dokumentacji technicznej. Będzie miał na to rok. Następnie ruszy budowanie drogi, zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Projekt zakłada budowę odcinków: w ciągu drogi krajowej nr 79 o długości ok. 5 km oraz drogi krajowej nr 50 długości ok. 4 km. Przyszła droga o parametrach trasy GP (ruch główny przyspieszony) będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ciągu obwodnicy powstaną 3 węzły drogowe: „Kąty”, „Marianki” i „Stadion”. W ramach zamówienia przewidziane zostało również wykonanie kompleksowego remontu istniejących dróg krajowych nr 79 (około 6 km) i nr 50 (około 3 km) na odcinkach, które obecnie przechodzą przez miasto.

Mapa obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu DK79 i DK50

Nadzór nad realizacją obwodnicy Góry Kalwarii będzie sprawować firma Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o., z którą została podpisana umowa na kwotę ok. 12,6 mln.

Budowa obwodnicy Góry Kalwarii to pierwszy etap poprawy połączenia drogowego Góry Kalwarii z Piasecznem i Warszawą. W planach jest przebudowa kolejnego odcinka drogi nr 79. Na razie jednak GDDKiA nie ma pieniędzy na realizację tej inwestycji.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

xxx
2017-02-28 15:52
Bez sensu - wąskie gardło to most.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: