CoNaDrogach.PL

coNaDrogach.PL: / Zarejestruj się

Warszawa: Szersza i bezpieczniejsza ul. Wołoska

Ogłoszony został przetarg na budowę nowej jezdni i przebudowę jezdni istniejącej ul. Wołoskiej na odcinku od ul. Racławickiej do ul. Konstruktorskiej. Ulica Wołoska prowadzi z centrum na Ursynów, łączy się z drogą krajową nr 2.

- Termin składania ofert upływa 2 kwietnia 2014 r. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał  19 miesięcy na zrealizowanie inwestycji (w tym 16 na roboty budowlane). Długość przebudowywanego odcinka ulicy to około 1200 m. Ulica zostanie poszerzona do dwóch jezdni o trzech pasach ruchu z wydzielonym torowiskiem tramwajowym. Zwiększy się również przepustowość skrzyżowań ul. Wołoskiej z ulicami Racławicką/Odyńca oraz Woronicza. Inwestycja stanowi ostatni etap poszerzania ul. Wołoskiej. Prace prowadzone będę w większości poza istniejącą jezdnią - informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie w Warszawie.

Długość przebudowywanego odcinka ulicy to około 1200 m. Ulica zostanie poszerzona do dwóch jezdni o trzech pasach ruchu z wydzielonym torowiskiem tramwajowym. Zwiększy się również przepustowość skrzyżowań ul. Wołoskiej z ulicami Racławicką/Odyńca oraz Woronicza. Inwestycja stanowi ostatni etap poszerzania ul. Wołoskiej. Prace prowadzone będę w większości poza istniejącą jezdnią.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę lub przebudowę:  ulic (Wołoska, Racławicka, Odyńca, Woronicza, Karwińska, Maratońska, Balonowa, Baboszewska, Janka Bytnara Rudego, Marzanny, Bełska, Garażowa), torowiska wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza wraz z budową pętli tramwajowej, chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych wraz z wiatami, zjazdów.

ZOBACZ PODOBNE

Podkarpackie: Remont mostu na DK19
Podkarpackie: Remont mostu na DK19
19 2015-07-29 | 13:21

Drogowcy rozpoczęli remont mostu na rzece Stobnica w miejscowości Domaradz w woj. podkarpackim. Kierowcy podróżujący droga krajową nr 19 muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Opolskie: Utrudnienia na DK41 w Piorunkowicach
Opolskie: Utrudnienia na DK41 w Piorunkowicach
41 2015-07-29 | 13:09

Rozpoczął się remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 41 w Piorunkowicach w woj. opolskim. Utrudnienia potrwają do końca października 2015 roku.

Droga S17 - mapa przebiegu odcinku od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina
Droga S17 - mapa przebiegu odcinku od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina
S17 2015-07-29 | 12:40

Wkrótce ruszy budowa kolejnych odcinków drogi S17 na trasie Warszawa - Lublin. Mapa przedstawia przebieg odcinka od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina, którego realizacja będzie polegała ...

Trzynastu chętnych do budowy mazowieckiego odcinka S17
Trzynastu chętnych do budowy mazowieckiego odcinka S17
S17 2015-07-29 | 12:34

Do trzynastu wykonawców drogowcy wysłali zaproszenia do składania ofert na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 od początku obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina. Przetarg dotyczy odcink...

DK52: Nowy most w Biertowicach w woj. małopolskim
DK52: Nowy most w Biertowicach w woj. małopolskim
52 2015-07-27 | 22:13

Nowy most łukowy w Biertowicach w ciągu drogi krajowej nr 52 jest gotowy i bez utrudnień można po nim przejechać.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
Czego szukasz?

Lokalizacja: