CZECHY - AUTOSTRADA D11 - INFORMACJE, PRZEBIEG, OPŁATY

AUTOSTRADA D11: PRAGA – HRADEC KRÁLOVÉ – TRUTNOV – POLSKA

Autostrada D11 będzie docelowo ważnym połączeniem Pragi z Polską, połączy się bowiem z budowaną już po polskiej stronie drogą ekspresową S3 w Lubawce. Będzie miała długość 154 km. Aktualnie ma długość 90 km i kończy się w Hradec Králové.

Autostrada D11 startuje na Autostradowej Obwodnicy Pragi, na węźle Horní Počernice i stąd biegnie na wschód w kierunku Hradec Králové. Do tego miasta dociera po 90 km. Swój bieg kończy na węźle położonym na zachód od Hradec Králové, na połączeniu z drogą krajową nr 11. Wcześniej, na wysokości miejscowości Podiebrady łączy się z drogą nr 38 i kawałek dalej, koło Libic nad Cidlinou z drogą nr 32. Dalej na wschód, w pobliżu Nowego Miasta krzyżuje się z drogą nr 36 a tuż przed Hradec Králové z krótkim odcinkiem gotowej w tym miejscu autostrady D35.

Brakujący odcinek autostrady D11 ma duże znaczenie dla polskich kierowców. Budowa tej drogi już wystartowała, nie są jednak znane terminy jej ukończenia. Trasa po czeskiej stronie będzie poprowadzona przez miejscowości: Hradec Králové - Smiřice - Jaroměř - Trutnov. Przypominamy, że po polskiej stronie trwa już budowa drogi S3 na odcinku od Legnicy do Bolkowa. Odcinek od Bolkowa do granicy w Lubawce jest na etapie planowania. Tu strona polska czekała na wiążące decyzje po czeskiej stronie, ponieważ budowa drogi ekspresowej tylko po polskiej stronie nie miała uzasadnienia aby otrzymać dofinansowanie z UE.

Autostrada D11 jest płatna na niemal całym swoim przebiegu. Z opłaty wyłączono jedynie pierwsze 8 km drogi na wyjeździe z Pragi. Winieta jest zatem wymagana miedzy węzłami Jirny (8 km) i Hradec Králové-Kukleny (90 km).

Zobacz szczegółową mapę płatnych odcinków czeskich autostrad.

Poniżej zobacz przebieg autostrady D11 na aktywnej mapie google.

CZECHY AUTOSTRADA D11 - MAPA GOOGLE

odcinki gotowe
odcinki w budowie
odcinki planowane
zobacz aktywną mapę