CZECHY - AUTOSTRADA D3 - INFORMACJE, PRZEBIEG, OPŁATY

AUTOSTRADA D3: PRAGA – ČESKÉ BUDĚJOVICE – AUSTRIA

Autostrada D3 połączy w przyszłości Pragę z austriackim Linz. Trasa będzie miała długość 172 km. Aktualnie jest gotowe 51 km drogi, a ok. 19 jest w budowie. Autostrada mija Tábor i České Budějovice.

Autostrada D3 będzie startowała od Autostradowej Obwodnicy Pragi czyli drogi D0 i stąd ruszy na południe w kierunku Austrii. Pierwszy gotowy odcinek drogi jest jednak jeszcze daleko od stolicy Czech, bo dopiero na granicy Kraju Środkowoczeskiego i Południowoczeskiego, ok. 60 km od Pragi, na wysokości miasta Mezno. Stad autostrada D3 biegnie do miasta Bošilec, mijając od wschodu Tabor. Między miejscowościami Bošilec a Borek trasa jest w budowie. Od Borka do miejscowości Úsilné trasa jest znowu pod ruchem. To już przedmieścia miasta České Budějovice. Pozostałe odcinki drogi są dopiero na etapie planowania.

Autostrada D3 jest płatna - winieta wymagana jest na większości z oddanych do ruchu odcinkach. Z opłaty wyłączono krótki 3 km fragment na obwodnicy Taboru, pomiędzy węzłem Čekanice (76 km), na połączeniu z drogą nr 19 i węzłem Měšice (79 km), na połączeniu z drogami nr 3 (krajówka) i 19 (która odbija stad na wschód). Od opłat zwolniono również krótki odcinek drogi tuż przy miejscowości České Budějovice.

Zobacz szczegółową mapę płatnych odcinków czeskich autostrad.

Poniżej prezentujemy mapę samochodową google - mozesz zobaczyć przebieg autostrady D3 na aktywnej mapie.

 

 

CZECHY AUTOSTRADA D3 - MAPA GOOGLE

odcinki gotowe
odcinki w budowie
odcinki planowane
zobacz aktywną mapę