CZECHY - AUTOSTRADA D52 - INFORMACJE, PRZEBIEG, OPŁATY

AUTOSTRADA D52: BRNO – AUSTRIA

Autostrada D52 stanowić będzie ważny element sieci autostradowej w Czechach, połączy Brno z Wiedniem. Tymczasem droga jest gotowa tylko na krótkim bo 17 km odcinku miedzy Brnem a Pohořelicami.

Autostrada D52 zaczyna swój bieg w Brnie. Docelowo będzie odbijać od autostrady D1, która łączy Brno z Pragą, ale ten odcinek jest dopiero na etapie planowania. Trasa biegnie na południe w kierunku granicy z Austrią. W planach ma stanowić autostradowe połączenie Brna z Wiedniem o długości 51 km, ale na to jeszcze trochę poczekamy. Droga jest bowiem gotowa tylko na odcinku ok. 17 km, miedzy przedmieściami Brna, mniej więcej na wysokości miejscowości Rajhrad a miastem Pohořelice. W mieście tym od autostrady odbija droga krajowa nr 53, która biegnie równolegle do granicy z Austrią do miasta Znojmo. Dalej autostrada D52 minie Mikulov i na granicy z Austrią połączy się z także planowaną austriacką autostradą A5.

Na niemal całym oddanym do ruchu fragmencie autostrada D48 jest drogą płatną. Winieta jest obowiązkowa na odcinku między węzłem Rajhrad (10 km) i węzłem Pohořelice-Północ (23 km).

Zobacz szczegółową mapę płatnych odcinków czeskich autostrad.

Poniżej prezentujemy mapę samochodową google - mozesz zobaczyć przebieg autostrady D52 na aktywnej mapie.

CZECHY AUTOSTRADA D52 - MAPA GOOGLE

odcinki gotowe
odcinki w budowie
odcinki planowane
zobacz aktywną mapę