Siedlce
Do najciekawszych zabytków miasta należą pałac Ogińskich (wraz z zespołem parkowym) z I połowy XVIII w., ratusz miejski a także aż trzy cmentarze żydowskie.
Drogi w Siedlcach
Najważniejszą drogą Siedlec jest krajowa droga nr 2, będąca naturalnym przedłużeniem kończącej się kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Siedlec autostrady A2. DK2 ma obecnie długość 206 km, ale równolegle do niej powstają kolejne odcinki autostrady A2 – wtedy droga krajowa nr 2 przyjmuje nr 92. Aktualnie krajowa dwójka łączy Warszawę z granicą państwa z Białorusią w Terespolu (województwo lubelskie). Biegnie przez Brzeziny, Kałuszyn, Międzyrzec Podlaski i Białą Podlaską. Biegnąc obrzeżami miasta, DK2 omija centrum Siedlec obwodnicą od południa.
Druga droga krajowa w Siedlcach to DK63. Ta nie jest już tak przyjemna dla mieszkańców, gdyż biegnąc z północy na południe przecina ścisłe centrum miasta. 63-ka to trasa o długości ok. 410 km, łącząca granicę polsko-rosyjską w Rudziszkach (województwo warmińsko-mazurskie) i granicę państwa z Białorusią w Sławatyczach (województwo lubelskie). Biegnie przez Giżycko, Pisz, Łomżę, Zambrów, Sokołów Podlaski i Radzyń Podlaski. Przez Siedlce droga wiedzie ulicami Sokołowską, następnie Jagiełły, Prusa, Kazimierzowską i Wyszyńskiego po czym dociera do ul. Brzeskiej, którą opuszcza miasto i dociera do drogi krajowej nr 2 na południowym-wschodzie miasta. Biegnąc na południe droga opuszcza województwo mazowieckie kilkanaście kilometrów od Siedlec (wpada do lubelskiego).
Przez Siedlce biegną dwie drogi wojewódzkie – nr 698 i nr 803. Obie zaczynają bieg w centrum miasta, odbijając od krajowej 63-ki – pierwsza biegnie na wschód, druga na południowy-zachód. DW698 to droga o długości ok. 107 km, łącząca Siedlce z Terespolem (województwo lubelskie). Droga biegnie m.in. przez Łosice i Janów Podlaski. DW803 to zdecydowanie krótsza, 41-kilometrowa droga biegnąca do Stoczka Łukowskiego w województwie lubelskim. Przez Siedlce przebiega szerokimi ulicami 3 Maja, Partyzantów i Garwolińską.