1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Siedlce - mapa samochodowa

SIEDLCE - MAPA SAMOCHODOWA

SIEDLCE - NA MAPIE

Siedlce

Siedlce to miasto powiatowe położone we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim (w latach 1975-1998 Siedlce były siedzibą władz województwa siedleckiego). Leży na Wysoczyźnie Siedleckiej, która jest częścią Niziny Południowopodlaskiej, pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką. Siedlce liczą ponad 76 tys. mieszkańców, zajmujących teren prawie 32 km kw. Układ drogowy miasta opiera się na drodze krajowej nr 2 i DK63 oraz drogach wojewódzkich nr 698 i 803.
Siedlce

Do najciekawszych zabytków miasta należą pałac Ogińskich (wraz z zespołem parkowym) z I połowy XVIII w., ratusz miejski a także aż trzy cmentarze żydowskie.

Drogi w Siedlcach

Najważniejszą drogą Siedlec jest krajowa droga nr 2, będąca naturalnym przedłużeniem kończącej się kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Siedlec autostrady A2. DK2 ma obecnie długość 206 km, ale równolegle do niej powstają kolejne odcinki autostrady A2 – wtedy droga krajowa nr 2 przyjmuje nr 92. Aktualnie krajowa dwójka łączy Warszawę z granicą państwa z Białorusią w Terespolu (województwo lubelskie). Biegnie przez Brzeziny, Kałuszyn, Międzyrzec Podlaski i Białą Podlaską. Biegnąc obrzeżami miasta, DK2 omija centrum Siedlec obwodnicą od południa.

Druga droga krajowa w Siedlcach to DK63. Ta nie jest już tak przyjemna dla mieszkańców, gdyż biegnąc z północy na południe przecina ścisłe centrum miasta. 63-ka to trasa o długości ok. 410 km, łącząca granicę polsko-rosyjską w Rudziszkach (województwo warmińsko-mazurskie) i granicę państwa z Białorusią w Sławatyczach (województwo lubelskie). Biegnie przez Giżycko, Pisz, Łomżę, Zambrów, Sokołów Podlaski i Radzyń Podlaski. Przez Siedlce droga wiedzie ulicami Sokołowską, następnie Jagiełły, Prusa, Kazimierzowską i Wyszyńskiego po czym dociera do ul. Brzeskiej, którą opuszcza miasto i dociera do drogi krajowej nr 2 na południowym-wschodzie miasta. Biegnąc na południe droga opuszcza województwo mazowieckie kilkanaście kilometrów od Siedlec (wpada do lubelskiego).

Przez Siedlce biegną dwie drogi wojewódzkie – nr 698 i nr 803. Obie zaczynają bieg w centrum miasta, odbijając od krajowej 63-ki – pierwsza biegnie na wschód, druga na południowy-zachód. DW698 to droga o długości ok. 107 km, łącząca Siedlce z Terespolem (województwo lubelskie). Droga biegnie m.in. przez Łosice i Janów Podlaski. DW803 to zdecydowanie krótsza, 41-kilometrowa droga biegnąca do Stoczka Łukowskiego w województwie lubelskim. Przez Siedlce przebiega szerokimi ulicami 3 Maja, Partyzantów i Garwolińską.

SIEDLCE - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Siedlce. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Siedlce. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
SIEDLCE - aktualna mapa dróg

SIEDLCE - GŁÓWNE DROGI I ULICE

SIEDLCE - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Siedlce

SIEDLCE - JAK DOJADĘ

SIEDLCE - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL