Dojechać tu łatwo, bo Toruń leży niemal w centralnym punkcie Polski, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych: autostrady A1, drogi ekspresowej S5 i S10. Do Torunia docierają też bezpośrednie pociągi i autobusy ze wszystkich większych miast Polski.
Toruń w pierwszej kolejności kojarzy się z wielkim polskim uczonym – Mikołajem Kopernikiem i z piernikami. To jednak nie wszystko co świadczy o wyjątkowości miasta….Toruń to jedno z najstarszych miast Polski i co ciekawe pierwsze z miast założone przez Krzyżaków. Turyści zwiedzają zazwyczaj pieszo zabytkowy średniowieczny Toruń: Stare Miasto, Nowe Miasto, Zamek krzyżacki (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) i atrakcyjne zabytki, które szczęśliwie ominęła II wojna światowa. Zdecydowana większość zabytków skupiona jest w centrum miasta. Godne uwagi są też gotyckie kościoły: katedra Św. Janów, kościół Św. Jakuba, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą i urokliwe kamieniczki.
Toruń to ważne centrum kulturalne i naukowe. Mieszczą się tu m.in. oddziały Polskiej Akademii Nauk, centrum astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W mieście odbywają się rozmaite wystawy, kongresy, koncerty czy festiwale.
Pobyt w Toruniu mogą uprzyjemnić spacery wzdłuż Wisły, w parkach, gościna w restauracjach serwujących regionalne przysmaki, w pubach i kawiarniach. Życie nocne Torunia jest bardzo atrakcyjne, a starówka wieczorem niezwykle magiczna i urokliwa.
Przymierzając się do wyjazdu do Torunia warto wcześniej zarezerwować nocleg. Szczególnie w czasie sezonu, który przypada na miesiące od maja do października, znalezienie noclegu bez wcześniejszej rezerwacji może być bardzo trudne. Bazę noclegową Torunia tworzą liczne hotele, hostele, motele, apartamenty, schroniska, akademiki a także camping i pola namiotowe.