• Facebook - conadrogach
Majówka nad morzem – sprawdzamy drogi dojazdowe A1, S3, DK3, 11, i 6
Budowa drogi ekspresowej S3 w woj. dolnośląskim powoduje duże utrudnienia w ruchu. Planując wyjazd nad morze na utrudnienia możemy napotkać też na DK11, DK6 i korki na bramkach autostrady A1. Zdjęcia: GDDKIA

Wreszcie długi majowy weekend! Szczególnie w te dni wiele osób wyjeżdża na odpoczynek nad Morze Bałtyckie. Niestety może to być uciążliwe i powodować dość długie oczekiwanie na przejazd. Na duże utrudnienia napotkamy na drodze krajowej nr 3, gdzie trwa jej rozbudowa do trasy ekspresowej S3. Korki mogą tworzyć się też na bramkach poboru opłat na autostradzie A1.

Spore utrudnienia czekają nas na drodze krajowej nr 3 w województwie dolnośląskim i lubuskim (Legnica – Nowa Sól) oraz na ekspresowych odcinkach S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. To wielki plac budowy drogi ekspresowej S3. Przy dużym natężeniu ruchu tworzą się korki, w niektórych miejscach (okolice Lubina) wprowadzono objazdy.

Utrudnienia na drodze ekspresowej S3

Utrudnienia na drodze krajowej nr 3

 

Planując podróż w długi majowy weekend autostradą A1 trzeba uwzględnić okresy największego ruchu. Wtedy tworzą się zatory na bramkach autostradowych. Koncesjonariusz autostrady A1 Gdańsk – Toruń sugeruje w jakich godzinach będzie najtrudniej (tabela poniżej).

Największy ruch na autostradzie A1Godziny największego ruchu na autostradzie A1 Gdańsk - Toruń w majowy weekend. Źródło: GTC, koncesjonariusz A1

Aktualne utrudnienia na autostradzie A1

 

Z przeprowadzonej przez conadrogach.pl ankiety wiemy, że wielu kierowców wybiera drogę krajową nr 11 jako trasę dojazdową nad Bałtyk. Tu na utrudnienia napotkamy w Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie i pod Koszalinem gdzie powstają obwodnice miejscowości w ciągu drogi ekspresowej S11 i S6.

Utrudnienia na drodze krajowej nr 11

 

Przypominamy, że w województwie zachodniopomorskim w budowie jest ekspresowa arteria wybrzeża – droga ekspresowa S6. W wielu miejscach prowadzone są prace, które utrudniają ruch na krajowej 6-ce. Taka sytuacja ma miejsce w rejonie Goleniowa, Nowogardu, Płotów i Koszalina.

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 6

 

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: