1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Opolskie: W Głuchołazach na DK40 ruch po moście tymczasowym

Opolskie: W Głuchołazach na DK40 ruch po moście tymczasowym

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-10
Opolskie: W Głuchołazach na DK40 ruch po moście tymczasowym
Obiekt tymczasowy w ciągu DK40 w Głuchołazach. Zdjęcia: GDDKIA
Most tymczasowy w Głuchołazach przejął ruch z rozbudowywanej drogi krajowej DK40. Przełożenie ruchu umożliwi wyburzenie starego mostu na rzece Biała Głuchołaska.

Kierowcy korzystają już z tymczasowego mostu na Białej Głuchołaskiej. To kolejna zmiana w organizacji ruchu wynikająca z rozbudowy kilometrowego odcinka DK40 w Głuchołazach (woj. opolskie).

- Na moście tymczasowym, o długości 47 m i szerokości 10 m, ruch kołowy odbywa się w obu kierunkach. Po jednej stronie obiektu zbudowano chodnik dla ruchu pieszych. Przełożenie ruchu umożliwi wyburzenie starego mostu i budowę nowego, trzyprzęsłowego o wysokich parametrach nośności. Jego konstrukcja powinna być gotowa do końca roku – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Opolu.

Opolskie: Na DK46 Nysa – Pakosławice będą dwie jezdnie

Celem rozbudowy jest podniesienie wartości technicznych i użytkowych drogi poprzez wzmocnienie konstrukcji oraz podniesienie parametrów nośności do 11,5 t/oś. Powstaną dodatkowe pasy do skrętu w lewo na skrzyżowaniach, w tym również na tych z sygnalizacją świetlną. Planowana jest również rozbudowa skrzyżowań, w tym jedno na skrzyżowanie typu rondo oraz dwa z sygnalizacją świetlną. Przebudowane zostaną m.in. chodniki, powstanie też droga dla pieszych i rowerów od skrzyżowania z ul. K. Miarki do skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy.

Roboty o wartości 38 282 229,55 zł realizuje konsorcjum Himmel i Papesch Opole (lider) oraz Adac Lewar. Prace na tym odcinku mają zakończyć się w 2025 roku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 40 Jak dojadę - Głuchołazy