Opolskie: Wiosną do Czech rozbudowanym odcinkiem DK38
Rozbudowa drogi krajowej nr 38 zakończy się w II kwartale tego roku. Kierowcy zyskają lepszy dojazd do granicy z Czechami. Zdjęcia: GDDKIA

Poprawią się warunki podróżowania na przygranicznym odcinku drogi krajowej nr 38 w woj. opolskim. Zakończenie prac na odcinku granica państwa – Pietrowice planowane jest na drugi kwartał 2019 r.

Prowadzona rozbudowa obejmuje prawie 3 kilometrowy odcinek DK38. Prace przy rozbudowie drogi rozpoczęły się 26 marca 2018 r. Zakres prac obejmuje poszerzenie jezdni w celu dostosowania jej do obowiązujących przepisów technicznych, budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, chodników, ciągów pieszo – rowerowych, parkingu wraz z miejscami postojowymi, zatok autobusowych, przepustów pod korpusem jezdni oraz zjazdów do przyległych działek. Podczas rozbudowy przebudowano również kolidujące sieci: teletechniczną, wodociągową i energetyczną. W efekcie prac przebudowane zostaną dwa skrzyżowania w przygranicznych miejscowościach Pietrowice i Mokre Kolonia.

 

Rozbudowa DK38. Zdjęcia: GDDKIA

 

Co prawda kierowcy już korzystają z tego odcinka, ale na zasadach tymczasowych. Prace wciąż trwają i wymagają od kierowców ostrożności. - Do wykonania pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej, oznakowanie poziome oraz wykonanie nawierzchni na ciągu pieszo – jezdnym – wyliczają przedstawiciele opolskiego oddziału GDDKIA.

Koszt inwestycji to ok. 12,9 mln zł.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: