S3 Polkowice – Lubin gotowa wiosną 2019 r., przejezdna w tym roku?
Droga ekspresowa S3 - obwodnica Lubina na Dolnym Śląsku. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem przeciąga się już od czerwca br. i nic nie wskazuje na to, że wszystkie prace skończą się w tym roku. Nowy termin oddania trasy wyznaczono na koniec marca 2019 r. ale z obietnicą, że do końca roku ma być zapewniona przejezdność odcinka.

Odcinek S3 Lubin - Polkowice buduje konsorcjum firm, któremu lideruje Salini. Do ruchu oddano już strategiczny fragment trasy od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe, który omija Lubin. Na pozostałym fragmencie w kierunku Polkowic roboty wciąż trwają.

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wykonawca prowadzi intensywne prace budowlane, aby trasę na zasadzie przejezdności udostępnić kierowcom do końca roku. Drogowcy dodają jednak, że dużo zależy od sprzyjających warunków atmosferycznych. Stawia to obietnicę pod znakiem zapytania bo przed nami zima z ujemnymi temperaturami i śniegiem. Optymizmu nie maja też okoliczni mieszkańcy i kierowcy przejeżdżający codziennie w okolicach budowy. Informują, że obecny stan prac nie daje szans na przejechanie nią w grudniu.

 

Mapa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku

Mapa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku - odcinki S3 oddane, w budowie i projektowane. Mapa: GDDKIA

 

Od II połowy tego roku korzystamy ze wszystkich pozostałych odcinków S3-ki między Nową Solą i Legnicą. Na całym odcinku powstała dwujezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu. Odcinek z Lubina do Legnicy udostępniono w czerwcu 2018 r. Kolejne - jak obwodnica Lubina i Nowa Sól - Kaźmierzów koło Polkowic od sierpnia do października 2018 roku.

Droga ekspresowa S3 Legnica - Bolków

Droga ekspresowa S3 Legnica - Bolków. Zdjęcia: GDDKIA

W sumie w latach 2015 - 2018 GDDKiA zrealizowała prawie 120 km drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli przez Legnicę do Bolkowa o łącznej wartości prawie 3,2 mld zł. W najbliższych latach prowadzona będzie budowa trasy na południu kraju, z Bolkowa do Lubawki (granica państwa) i na północy ze Szczecina do Świnoujścia. Ten wielki projekt łączący północ z południem kraju ma być ukończony w 2023 roku.

Docelowo droga ekspresowa S3 będzie miała długość ponad 520 km, poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Szczecin - Świnoujście na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski. Trasa jest częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją. Rządy Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Czeskiej podpisały memorandum o jej kontynuacji za naszą południową granicą w ramach trasy D11.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ANTYKACZOE
2019-03-04 09:03
TEN ODCINEK TO PRZYKŁAD PiSOWSKIEGO ZARZĄDZANIA, BYLE JAKOŚCI, CZYLI JAK TRAFNIE MÓWIĄ NIEMCY:POLNISCHE WIRTSCHAFT!
Nie znajomy
2019-02-28 19:20
Takie mam zdanie na temat tej drogi tam jest po prostu wielki bałagan jak w naszym kraju .
Nie znajomy
2019-02-28 19:16
To jest po koszmar w wykonaniu polskim to co tam się dzieje jest nie do pomyślenia .
Nie znajomy
2019-02-28 19:10
Nic nie robią na drodze z Polkowic do Lubinia to jest po prostu koszmar żadnych ekip drogowych sprzęt drogowy tam stoji i rdzewieje tą drogą jeżdżę codziennie do pracy z Polkowic do Lubinia .
Kierowca
2019-02-18 07:46
Nie ktoś powie prawdę - dlaczego nic się nie dzieje na budowie drogi s 3 Lubin - Polkowice, kiedy ten koszmar się skończy???
wkurzony
2019-02-11 19:36
Co za firma zryw robi odcinek Polkowice-Lubin ? Tam nic się nie dzieje. Wszystkie pozostałe odcinki tracy są zrobione ale, że tutaj włoska firma nieudolnie buduje coś na piasku to chyba dlatego taki efekt. Dlaczego nitk się nie weżmie za nich aby zakończyli budowe drogi, bo tylko sprzęt rdzewieje i karać tych nie powiem (.) Kolejna kwestia to ronda. Zobaczcie jak wjeżdżają i wyjeżdżają z nich TIRy. Te ronda to kpiny. Nerwów szkoda na pisanie, bo człowieka szl@g trafia gdy to widzi.
Robert
2019-01-31 11:15
Przejezdna do końca 2018? Jakoś nie zauważyłem tej przejezdności. Nie zauważam nawet jakiejkolwiek działalności na tym odcinku....
Normalny 59
2018-12-02 15:29
W kwestii formalnej ....DK3 prowadzi z Bolkowa do Jeleniej Góry i dalej do Szklarskiej Poręby i do Harrachova . Z Bolkowa do Kamiennej Góry i dalej do Lubawki prowadzi DK5 . Czy nie czas już zmienić oznakowanie tych tras ? Dalej , czy ktoś pomyślał o krótkim łączniku od Bolkowa przez Strzegom w kierunku na Kostomłoty do A4 ??? Bardzo skróciłoby to trasę trasę z Pragi do Wrocławia i dalej do Łodzi itp .
1 2 następna >

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: