• Facebook - conadrogach
S3 Polkowice – Lubin gotowa wiosną 2019 r., przejezdna w tym roku?
Droga ekspresowa S3 - obwodnica Lubina na Dolnym Śląsku. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem przeciąga się już od czerwca br. i nic nie wskazuje na to, że wszystkie prace skończą się w tym roku. Nowy termin oddania trasy wyznaczono na koniec marca 2019 r. ale z obietnicą, że do końca roku ma być zapewniona przejezdność odcinka.

Odcinek S3 Lubin - Polkowice buduje konsorcjum firm, któremu lideruje Salini. Do ruchu oddano już strategiczny fragment trasy od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe, który omija Lubin. Na pozostałym fragmencie w kierunku Polkowic roboty wciąż trwają.

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wykonawca prowadzi intensywne prace budowlane, aby trasę na zasadzie przejezdności udostępnić kierowcom do końca roku. Drogowcy dodają jednak, że dużo zależy od sprzyjających warunków atmosferycznych. Stawia to obietnicę pod znakiem zapytania bo przed nami zima z ujemnymi temperaturami i śniegiem. Optymizmu nie maja też okoliczni mieszkańcy i kierowcy przejeżdżający codziennie w okolicach budowy. Informują, że obecny stan prac nie daje szans na przejechanie nią w grudniu.

 

Mapa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku

Mapa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku - odcinki S3 oddane, w budowie i projektowane. Mapa: GDDKIA

 

Od II połowy tego roku korzystamy ze wszystkich pozostałych odcinków S3-ki między Nową Solą i Legnicą. Na całym odcinku powstała dwujezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu. Odcinek z Lubina do Legnicy udostępniono w czerwcu 2018 r. Kolejne - jak obwodnica Lubina i Nowa Sól - Kaźmierzów koło Polkowic od sierpnia do października 2018 roku.

Droga ekspresowa S3 Legnica - Bolków

Droga ekspresowa S3 Legnica - Bolków. Zdjęcia: GDDKIA

W sumie w latach 2015 - 2018 GDDKiA zrealizowała prawie 120 km drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli przez Legnicę do Bolkowa o łącznej wartości prawie 3,2 mld zł. W najbliższych latach prowadzona będzie budowa trasy na południu kraju, z Bolkowa do Lubawki (granica państwa) i na północy ze Szczecina do Świnoujścia. Ten wielki projekt łączący północ z południem kraju ma być ukończony w 2023 roku.

Docelowo droga ekspresowa S3 będzie miała długość ponad 520 km, poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Szczecin - Świnoujście na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski. Trasa jest częścią korytarza paneuropejskiego łączącego Szwecję z Grecją. Rządy Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Czeskiej podpisały memorandum o jej kontynuacji za naszą południową granicą w ramach trasy D11.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Normalny 59
2018-12-02 15:29
W kwestii formalnej ....DK3 prowadzi z Bolkowa do Jeleniej Góry i dalej do Szklarskiej Poręby i do Harrachova . Z Bolkowa do Kamiennej Góry i dalej do Lubawki prowadzi DK5 . Czy nie czas już zmienić oznakowanie tych tras ? Dalej , czy ktoś pomyślał o krótkim łączniku od Bolkowa przez Strzegom w kierunku na Kostomłoty do A4 ??? Bardzo skróciłoby to trasę trasę z Pragi do Wrocławia i dalej do Łodzi itp .
bkb2
2018-11-24 14:27
Czy oddadzą jeszcze w tym roku czy na wiosnę to nie zmieni już tak bardzo sytuacji... Rząd i GDDKiA powinni zrobić wszystko co można aby oddać w przyszłym roku zaplanowane drogi S6 ze Szczecina do Koszalina a także S17 Warszawa Lublin ... Do końca roku zostanie wydane decyzja o budowie przekopu Mierzei, LOT wygrał przetarg na obsługę ruchu Litwa USA, wszystko wskazuje że do wyborów do PE zapadnie decyzja o stałych bazach USA w Polsce. Prawda jest taka że polskiej gospodarce pomagają imigranci z Ukrainy Białorusi i Rosji... Widać że USA współdziałają z Polską i Ukrainą. Podarowały 2 korwety morskie Ukrainie a zakulisowo toczy się walka o Białoruś... Ten kraj pozwolił Chinom na zbudowanie na swoim terenie terminali kontenerowych na Jedwabnym Szlaku... Najważniejsze aby Białoruś pozostała niezależna... Wystarczy że za 5-10 lat kiedy w Rosji będzie kolejna rewolucja , Białoruś stanie się wolna....
rozum
2018-11-22 20:19
Najłatwiej wydaje się cudze pieniądze, podatnika... Patologia, niczym rak opanowała wszystkie sfery życia w Polsce... Ryba psuje się od głowy... GDDKiA
Pawel
2018-11-22 18:50
Nie ma szans w tym roku.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: